Seniorzy dziękują prezydentowi, dyrektorce i pracownikom BOK-MCC

Europejski Dzień Seniora w Forum
fot. bok-mcc Seniorzy byli wdzięczni za zorganizowany latem pierwszy Dzień Seniora w mieście oraz za obchody Europejskiego Dnia Seniora. Dziękowali za wrażliwość na ich sprawy i uwagę z jaką są traktowani w Bolesławcu.
istotne.pl 0 ewa lijewska-małachowska, bok - mcc

Reklama

W Forum z okazji Europejskiego Dnia Seniora przygotowano dla zaproszonych goścu wyjątkowe przedstawienie. Grupa Pracowni Tańca Współczesnego BOK-MCC instruktorki Haliny Bałackiej-Kłak zaprezentowała spektakl „Z jednej Gliny”. Dzieci i młodzież z pracowni: Promyki, Nocturn oraz Modus poprzez taniec opowiedzieli historię bolesławieckiej ceramiki na przestrzeni wieków. W spektaklu pokazano tworzenie słynnego garnca Joppego, okres wojny, pracę w komunistycznych zakładach oraz targi ceramiczne podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Bogate stroje: białe, płócienne sukienki, zwiewne tuniki, delikatne, falbankowe sukienki w groszki oraz niezwykłe stroje-filiżanki uszyła dzieciom Eugenia Janeczek. Opracowaniem technicznym spektaklu zajęli się pracownicy BOK-MCC: Piotr Gnyszka (montaż dźwięku), Waldemar Cieślak i Dorota Berdzik (scenografia i rekwizyty), Leszek Rzepka (światło). Spektakl dedykowany wszystkim producentom ceramiki oraz pracownikom zatrudnionym przy jej produkcji niezwykle spodobał się seniorom z miasta ceramiki.

Seniorzy szczerze dziękowali przybyłym na spotkanie przedstawicielom miasta oraz prezydentowi, Ewie Lijewskiej-Małachowskiej i pracownikom BOK-MCC za uwagę z jaką traktowane są potrzeby emerytów w Bolesławcu.

Europejski Dzień Seniora w ForumEuropejski Dzień Seniora w Forumfot. bok-mcc
Europejski Dzień Seniora w ForumEuropejski Dzień Seniora w Forumfot. bok-mcc
Europejski Dzień Seniora w ForumEuropejski Dzień Seniora w Forumfot. bok-mcc

Piotr Roman podczas kilkuminutowej prezentacji przedstawił wszystkie aktywności i instytucje w mieście jakie służą seniorom: ludziom aktywnym, kultywującym tradycję, rozszerzającym swoje horyzonty, z pasją realizującym artystyczne hobby i otwartych na nowości, których tak wiele we współczesnym życiu.

W obchodach Europejskich Dni Seniora uczestniczyli przedstawiciele Rady Seniorów z przewodnicząca Marią Szpak, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół z przewodnicząca Haliną Waniak, Kierownicza I-go Środowiskowego Domu Samopomocy Ewa Słonina, MKK NSZZ Solidarność z przewodniczącym Zbigniewem Razikiem, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z koordynatorką Wiesławą Olczyk, Bogusław Szeffs, dyrektor Domu Pomocy Społecznej, Klubu Nauczycielski „Carpe Diem” z prezeską Eugenią Wolską, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu z kierowniczką Danutą Zamaro, Koło Sybiraków Bolesławiec z prezeską Maria Niemczuk oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z przewodniczącym Janem Doktorem.

Reklama