Nowo otwarte Centrum Rekreacyjno-Turystyczne w Radomierzycach zaprasza

Budynek
fot. Gmina Zgorzelec Centrum Rekreacyjno-Turystyczne w Radomierzycach jest wyjątkowe, każdy może tu przyjść i zasięgnąć informacji na temat walorów turystycznych gminy Zgorzelec, powiatu zgorzeleckiego i dalszych okolic.
istotne.pl 0 gmina zgorzelec, radomierzyce, miasto zgorzelec

Reklama

– Do państwa dyspozycji oddajemy przewodników sudeckich, międzynarodowych przewodników górskich UIMLA (IML) oraz instruktorów turystyki kwalifikowanej (rowerowa i kajakowa) – mówią pracownicy Centrum. – Służymy pomocą przy organizacji imprez turystycznych, takich jak rajdy piesze i górskie, rajdy rowerowe, spływy kajakowe i wyprawy w dalsze rejony Polski czy Europy. Centrum prowadzi Stowarzyszenie Alternatywnych Form Turystyki Sportów i Rekreacji „Turystyka bez granic”.

A wszystko to za sprawą projektu „Przygoda z Nysą”, mającego na celu turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko-niemieckiego w ramach programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska – Saksonia. Realizacja projektu umożliwia turystom oraz mieszkańcom terenów przygranicznych wykorzystanie Nysy jako niezwykle atrakcyjnego szlaku wodnego dla kajaków czy pontonów. Projekt obejmuje również sieć szlaków rowerowych, pieszych i konnych. Przerwę w wycieczce czy spływie można spędzić w specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach odpoczynku. Poruszanie się po regionie ułatwiają tablice z mapami i informacjami turystycznymi, na których zostały opisane wybrane zabytki czy też ciekawe miejsca.

Centrum Rekreacyjno-TurystyczneCentrum Rekreacyjno-Turystycznefot. Gmina Zgorzelec
Centrum Rekreacyjno-TurystyczneCentrum Rekreacyjno-Turystycznefot. Gmina Zgorzelec

Na terenie CR-T w Radomierzycach znajduje się ogródek jordanowski, zadaszona scena koncertowa, kiosk informacyjny, informacja turystyczna oraz wypożyczalnia sprzętu. Znajduje się tu olbrzymi parking, punkt pomocy medycznej i sala konferencyjna, to wszystko czyni z CR-T niezwykle atrakcyjną bazę wypadową oraz miejsce spotkań czy imprez kulturalno-turystycznych.

Informacja turystyczna czynna jest codziennie w godz. 15:00-19:00, a w soboty i niedziele od 9:00 do 19:00. W sezonie zimowym w godz. 15:00-17:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 15:00.

Więcej informacji na stronie Gminy Zgorzelec.

Gmina Zgorzelec/ii

Reklama