Druhowie z Tomaszowa Bolesławieckiego mają nowy wóz strażacki

Wóz strażacki
fot. Janusz Wilk Nowy pojazd marki Iveco Eurocargo został zakupiony ze środków Gminy Warta Bolesławiecka.
istotne.pl 0 tomaszów bolesławiecki, straż pożarna, warta bolesławiecka

Reklama

W sobotę, 18 października, w Tomaszowie Bolesławieckim odbyło się uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego marki Iveco Eurocargo ML 150E28 4x4 tamtejszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Nowy samochód pożarniczy został zakupiony z funduszy Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka, zastąpi on wysłużonego, bo 36-letniego Mercedesa 1113, którym wcześniej druhowie jeździli do działań ratowniczo-gaśniczych – mówi prezes OSP Jan Kopeć.

Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej, w trakcie której ks. Andrzej Łuczyński życzył strażakom, by nowy pojazd pomagał im w odpowiedzialnej pracy i by był rzadko wykorzystywany w akcjach ratunkowo-gaśniczych, a częściej w celach szkoleniowych i reprezentacyjnych.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz druhów, zaproszonych gości, władz samorządowych i mieszkańców na plac przed nowo wybudowaną remizą, gdzie uroczystego przekazania kluczyków do nowego samochodu na ręce naczelnika dokonali wójt Warty Bolesławieckiej Mirosław Haniszewski i przewodniczący Rady Gminy Adam Maksymczyk.

Naczelnik OSP w Tomaszowie Bolesławieckim Marcin Kowal podziękował w imieniu całej jednostki władzom oraz mieszkańcom gminy, równocześnie zapewniając, że druhowie będą dbali o nowy pojazd, tak aby służył lokalnej społeczności jak najdłużej.

W uroczystości uczestniczyli też druhowie z Warty Bolesławieckiej, Raciborowic i Jurkowa.

Janusz Wilk/ii

Reklama