Chciał przewozić dzieci autobusem z niesprawnymi hamulcami

Autobus
fot. KPP Lubin Niesprawne hamulce, wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ kierowniczy, a także przekroczony czas pracy kierowcy autokaru – wszystko to mogło przyczynić się do tragedii na drodze.
istotne.pl 0 policja, autobus, mandat, miasto lubin

Reklama

21 października ok. godziny 7:50 rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Lubinie zwrócili się do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie z prośbą o sprawdzenie autokaru wiozącego ich pociechy na jednodniową wycieczkę do Zielonej Góry.

Policjanci z drogówki stwierdzili, że – zgodnie z przepisami – kierowca po 15 minutach od rozpoczęcia kontroli będzie miał obowiązek odbycia tygodniowego odpoczynku (przepracował 6 dni z rzędu). Powiadomiono o tym właściciela firmy, a potem sprawdzono stan techniczny pojazdu.

Okazało się, że autokar miał niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy. Co więcej, dochodziło do wycieków płynów eksploatacyjnych. Zauważone przez mundurowych nieprawidłowości potwierdziła kontrola w stacji diagnostycznej w Lubinie.

AutobusAutobusfot. KPP Lubin
AutobusAutobusfot. KPP Lubin
AutobusAutobusfot. KPP Lubin

Kierowcy zakazano dalszej jazdy, dostał też 500-zł mandat. Dyrekcja szkoły wezwała innego przewoźnika. Ten podstawił sprawny autokar.

KPP Lubin/ii

Reklama