Powstaje nowy musical w BOK-MCC

Budynek CIK Orzeł
fot. MZ Miłośnicy znanej bajki „Król Lew” już niebawem będą mogli przypomnieć sobie losy młodego Simby i pozostałych bohaterów w produkcji musicalowej BOK-MCC.
istotne.pl 0 orzeł, bok - mcc

Reklama

Od kwietnia trwają intensywne przygotowania do musicalu „Król Lew” na podstawie scenariusza Jonathana Robertsa, Lindy Woolverton i Irene Mecch. Premiera musicalu odbędzie się 11 grudnia na scenie sali Forum. W projekt zaangażowanych jest ponad sto osób z czterech pracowni muzycznych i tanecznych Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

W role kultowych postaci Simby, Nali, Timona i Pumby wcielą się osoby wybrane podczas castingu, który miał miejsce w czasie ferii zimowych. Młodych artystów sceniczne oraz wokalne przygotowuje Agata Pińczuk-Burdzy instruktorka pracowni Studio Piosenki. W ich wykonaniu usłyszymy piosenki: „Hakuna- Matata”, „Krąg życia”, „Miłość rośnie wokół nas”. Aktorom-wokalistom towarzyszyć będą tancerze przygotowani przez Halinę Bałacką-Kłak instruktorkę pracowni Tańca Współczesnego, Pawła Klimka instruktora pracowni Break-Dance oraz Krystynę Abramowicz instruktorkę tańca grup Canon i Canonki.

Reklama