Masz pomysł na Zawidów? Zgłoś go!

zawidow-herb
fot. Wikimedia Commons Do 17 października mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje w ramach budżetu na 2015 r. Na jakie projekty przeznaczona zostanie samorządowa kasa? Przekonamy się na początku listopada.
istotne.pl 0 zawidów, budżet, robert łężny, miasto zgorzelec

Reklama

Mieszkańcy najlepiej wiedzą, co w ich okolicy jest do zrobienia, tak aby żyło im się bezpieczniej i przyjemniej. To może być naprawa chodnika, skatepark, siłownia zewnętrza, dodatkowy parking czy plac zabaw. Do budżetu miasta można zgłaszać wszystkie pomysły, które mieszczą się w wachlarzu zadań możliwych do zrealizowania przez samorząd. Podobnie jak w zeszłym roku, projekty zgłaszane do realizacji nie powinny jednak być droższe niż 100 tys. zł.

– Oczywiście przy projektach, które zbiegają się z planami inwestycyjnymi gminy, kwota ta może być zwiększona – mówi burmistrz Robert Łężny. – Tak na przykład stało się w tym roku, gdy z uwagi na złożone wnioski zaktualizowaliśmy przygotowane kilka lat temu projekty i wykonaliśmy oświetlenie uliczne, znacznie przekraczające zakładaną wartość – wyjaśnia gospodarz miasta.

Czas – dwa tygodnie

Aby zgłosić inwestycję do realizacji, wystarczy wypełnić formularz i przesłać go drogą mailową na adres: [email protected] lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta.

Należy jednak pamiętać, aby zgłaszana inwestycja mieściła się merytorycznie w kompetencjach i granicach miasta.

Zweryfikowane propozycje inwestycji zostaną ujęte w projekcie budżetu i trafią pod obrady Rady Miejskiej w Zawidowie.

UM Zawidów/ii

Reklama