Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo: medal został w Bolesławcu

Paulina Stojanowska
fot. LMKS Gladius Bolesławiec Reprezentantka LMKS Gladius Bolesławiec Paulina Stojanowska wywalczyła srebro w kategorii do 46 kg.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, um bolesławiec, lmks gladius

Reklama

W zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo, które odbywały się w Bolesławcu, zawodniczka LMKS Gladius Paulina Stojanowska wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski seniorek w kategorii do 46 kg. To drugi, ale najważniejszy medal naszej zawodniczki w tym roku, Paulina jest już młodzieżową wicemistrzynią Polski.

Trzeba podkreślić, że oba te medale zostały zdobyte w pierwszym roku startów w obu kategoriach wiekowych, co dobrze rokuje na przyszłe starty podopiecznej trenera Mariusza Sulmy.

Mistrzostwa Polski Seniorów w TaekwondoMistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondofot. LMKS Gladius Bolesławiec
Mistrzostwa Polski Seniorów w TaekwondoMistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondofot. LMKS Gladius Bolesławiec

Drugi ze startujących w tej prestiżowej imprezie reprezentantów Gladiusa Kamil Serafin, niestety, uległ w pierwszej walce w kat. -74 kg zawodnikowi z Warszawy i odpadł z dalszej rywalizacji.

Same Mistrzostwa Polski Seniorów były bardzo dużym przedsięwzięciem w Bolesławcu, dzięki Gminie Miejskiej Bolesławiec oraz sponsorom udało się zorganizować po raz pierwszy imprezę takiego formatu w naszym mieście.

W czasie gali finałowej, która odbyła się w sobotni wieczór, prezydent Bolesławca Piotr Roman został odznaczony Brązową Odznaką Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego przez prezesa PZTO Artura Chmielarza – między innymi za wkład wniesiony w rozwój tej dyscypliny zarówno w mieście, jak i w regionie.

Mistrzostwa Polski Seniorów w TaekwondoMistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondofot. LMKS Gladius Bolesławiec

Prezydent natomiast wręczył prezesowi PZTO pamiątkowe nagrody z akcentem promocyjnym Miasta Ceramiki. Zawodników na podium poza gospodarzem mistrzostw Piotrem Romanem dekorowali także przybyli goście, m.in. wiceprezydent Kornel Filipowicz, a także marszałek województwa i starosta bolesławiecki oraz przedstawiciele służb mundurowych i przedstawiciele sponsorów.

W klasyfikacji generalnej 33 Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo zwyciężyła ekipa AZS AWF Warszawa, zabierając do stolicy największą liczbę medali w kategoriach indywidualnych.

Więcej zdjęć na fanpage'u LMKS Gladius: www.facebook.com/taekwondo.boleslawiec.

LMKS Gladius Bolesławiec/ii

Reklama