Prestiżowy konkurs dla płetwonurków zajmujących się podwodną fotografią i wideografią

Nurek
fot. freeimages.com (jarmalek) Podsumowanie konkursu „Kamera Louis Boutan” w najbliższy weekend w Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Görlitz.
istotne.pl 0 konkurs, muzeum ceramiki, goerlitz, miasto zgorzelec

Reklama

„Kamera Louis Boutan” – pod tą nazwą kryje się prestiżowy niemiecki konkurs dla płetwonurków zajmujących się podwodną fotografią i wideografią. W najbliższy weekend 11-12 października w Muzeum Przyrodniczym im. Senckenberga w Görlitz odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród i otwarcie wystawy „Życie pod wodą 2014” prezentującej najlepsze zdjęcia konkursowe.

Związek Niemieckich Płetwonurków Sportowych (Verband Deutscher Sporttaucher – VDST) od wielu lat organizuje konkursy podwodnych zdjęć i filmów wideo. Pierwsza edycja odbyła się już w roku 1959. Francuski biolog Louis Boutan uważany jest za pioniera fotografii podwodnej. Nazwany jego nazwiskiem konkurs ma rangę niemieckich mistrzostw podwodnej fotografii i wideografii.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w sobotę, 11 października o godz. 18:00 w sali Domu Humboldta (Humboldthaus – Platz des 17. Juni), odczyt wprowadzających wygłosi prof. dr Hans Fricke – światowej sławy badacz życia podwodnego.

W niedzielę, 12 października o godz. 10:00 w Muzeum Przyrodniczym w Görlitz, Am Museum 1, w obecności laureatów zostanie otwarta wystawa nagrodzonych zdjęć podwodnych. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Szczegółowy program na stronie zgorzeleckiego magistratu.

www.senckenberg.de/UM Zgorzelec

Reklama