Papa Glinolud nie może startować w wyborach

Bogusław Nowak
fot. Krzysztof Gwizdała Przepadła lista Bogusława Nowaka, który chciał startować z bezpartyjnego komitetu Wasza Rada do Rady Miasta. Z tego samego komitetu o mandat zawalczy jego syn Bogdan.
istotne.pl 0 wybory, bogusław nowak, gliniada

Reklama

Komisja wyborcza nie przyjęła kandydatury Bogusława Nowaka, zwanego Papą Glinoludem, z powodów formalnych. Na jednej z jego list poparcia widniała bowiem nazwa KWW Rada Miasta, zamiat KWW Wasza Rada. Nowakowi zabrakło dwóch głosów, by mógł startować w wyborach.

Na liście do rady Miasta KWW Wasza Rada pozostał junior Bogdan Nowak. Trzeba będzie uważać, bo zbieżność imienia i nazwiska może wprowadzić wyborców w błąd. Wybierając na liście Bogdana Nowaka, wyborcy muszą pamiętać, że głosują na mało znanego w Bolesławcu syna restauratora.

To nie pierwsza wpadka Nowaka z listą. Cztery lata temu Miejska Komisja Wyborcza w Bolesławcu odmówiła rejestracji listy kandydatów do Rady Miasta KWW Bogusława Nowaka, który startował wtedy na prezydenta miasta. Po odwołaniu listę przyjęto. Tym razem sprawa jest przesądzona.

Czy jesteś zadowolony, że Papa Glinolud nie będzie radnym?
tak
52.73 % głosów: 87
nie
38.79 % głosów: 64
jest mi to obojętne
8.48 % głosów: 14

Reklama