Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (13.10 - 20.10)

Koncert
fot. freeimages.com (johnnyberg) W tym tygodniu zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem pod zieloną kopułą naszego MDK będzie koncert charytatywny „Motyle”.
istotne.pl 0 kino, koncert, wystawa, mdk zgorzelec, miasto zgorzelec

Reklama

Imprezę organizuje m.in. stowarzyszenie „In Spe” oraz Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego ze Zgorzelca. W programie koncertu, który odbędzie się w czwartek, 16 października, są m.in. występy laureatów tegorocznego konkursu powiatowego „Talenciarz 2014” oraz festiwalu talentów „Talenciarz Gimnazjalista”. Początek imprezy o 17:00. W jej trakcie zbierane będą datki na leczenie i rehabilitację chorych dzieci (szczególnie tych, które zmagają się z chorobą nowotworową). Na ten cel przeznaczone zostaną również pieniądze ze specjalnej aukcji, podczas której można będzie wylicytować zaproszenia na wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

Warto w tym dniu nas odwiedzić! Warto też w inne dni :)

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Na przykład od poniedziałku do środy włącznie w naszym kinie Poza Nova można oglądać muzyczną produkcje pt. „Droga do Jah”, w której gwiazdy muzyki reggae Gentleman i Alborosie zabierają widzów w przepełnioną energią i rytmami podróż na Jamajkę, pokazując piękno i bogactwo jamajskiej muzyki i kultury. Bilety po 11 zł. Start godz. 18:30.

A na weekend i początek następnego tygodnia mamy w kinie Poza Nova coś naprawdę ekstra. Od piątku do kolejnej środy gramy nową wersję znakomitego „Potopu” Jerzego Hoffmana pod nazwą „Potop Redivivus”. Ten klasyk polskiego kina został gruntownie odnowiony, zrekonstruowany, pokolorowany i przemontowany na nowo. Dzięki temu akcja jest dużo bardziej dynamiczna, a całość ogląda się jak amerykańską superprodukcję. Zachwycony nową wersją był sam Jerzy Hofmann. Ale uwaga, nawet po przemontowaniu „Potop Redivivus” trwa 3 godziny i 10 minut dlatego na seanse zapraszamy nie na godzinę 18:30 (jak to zwykle), ale na godz. 17:01. Bilety bez zmian – weekendowe po 14 i 12 zł, tygodniowe po 11 zł.

Nasze kino pracuje zresztą w tym tygodniu pełną parą – w czwartek odbędzie się specjalny seans dla słuchaczy Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku, a w piątek dwa specjalne seanse o godz. 10:00 i 13:00 dla dzieci i młodzieży, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Wszystkich zainteresowanych chcielibyśmy także poinformować o kolejnych wykładach TUIIIW. W tym tygodniu odbędą się one w środę od godz. 14:30 do 16:00.

Zapraszamy także młodzież na zajęcia popołudniowe. Ich szczegółowy harmonogram można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.mdk.zgorzelec.eu

Miło nam będzie gościć także tych, którzy zdecydują się zwiedzić nasze wystawy – w Galerii MDK do obejrzenia jest wystawa fotograficzna „Powstanie Warszawskie w 70. Rocznicę” , a w galerii „Nadole” można podziwiać prace plastyczne Mariana Lorka pod wspólnym tytułem „Słomą malowane”.

Zapraszamy.

Janusz Pawul – Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Reklama