Bolesławiec gospodarzem 33 Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo

Fragment plakatu
fot. LMKS Gladius Bolesławiec Pierwszy raz w historii nasze miasto będzie gospodarzem imprezy seniorskiej tej rangi.
istotne.pl 0 taekwondo, um bolesławiec, lmks gladius, mosir bolesławiec

Reklama

W tegorocznych Mistrzostwach Polski wezmą udział 33 reprezentacje klubowe, w tym najmocniejsze ośrodki w kraju, takie jak AZS UWM i Start Olsztyn, AZS Warszawa i AZS Poznań.

Wśród utytułowanych zawodników, zgłoszonych do MPS, są m.in. Michał Łoniewski (AZS Warszawa), olimpijczyk z Londynu i brązowy medalista tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w Chinach, Katarzyna Lis (AZS Poznań) i Aleksandra Krzemieniecka (AZS Warszawa), aktualne wicemistrzynie Europy, oraz Karol Chołubowicz (LSW Legionowo), mistrz Europy U21 z Insbrucku (wrzesień 2014 r.), a także Albert Milert (AZS OŚ Poznań), brązowy medalista styczniowych Mistrzostw Świata Juniorów w Tajwanie.

Bolesławiec reprezentować będą zawodnicy z LMKS Gladius, aktualni młodzieżowi wicemistrzowie Polski do lat 21 – Paulina Stojanowska i Kamil Serafin.

PlakatPlakatfot. LMKS Gladius Bolesławiec

Organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, Gmina Miejska Bolesławiec jako gospodarz imprezy wspiera ją finansowo, obsługą imprezy zajmują się MOSiR Bolesławiec oraz LMKS Gladius.

Rywalizacja we wszystkich kategoriach wagowych rozpocznie się w sobotę, 11 października o godzinie 10:00, natomiast gala finałowa o 18:00 w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jana Pawła II w Bolesławcu. Wstęp wolny.

LMKS Gladius/ii

Reklama