Organizatorzy akcji BiegamBoLubię w Bolesławcu zapraszają na ogólnopolski Test Coopera

BiegamBoLubię
fot. Dariusz Łomański 11 października we wszystkich miejscach, gdzie trwa akcja BiegamBoLubię, przeprowadzony zostanie Test Coopera. W tym roku za sprawą trenerów Dariusza Łomańskiego i Bartosza Grumana sprawdzian ten odbędzie się również na stadionie przy ul. Spółdzielczej.
istotne.pl 0 akcja, biegambolubię, bieg, dariusz łomański, bartosz gruman

Reklama

– Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która, najprościej mówiąc, definiuje nam naszą aktualną kondycję w zależności od wieku i płci na podstawie przebiegniętego dystansu – mówi trener Dariusz Łomański.

Organizatorzy zapraszają wszystkich – od najmłodszych do najstarszych.

– Mamy wspaniałą grupę, która oprócz treningów podejmuje również inne wyzwania. Spotykamy się na wspinaczce skałkowej, spływie pontonowym czy grze w siatkówkę. Jesteśmy, oczywiście, otwarci na nowych ludzi, którzy chcą trochę pobiegać i porozciągać się. Mimo że akcja BBL w czasie zimowym jest zawieszana, to planujemy spotykać się przynajmniej raz w tygodniu w sali gimnastycznej, aby pograć w siatkówkę, koszykówkę i trochę poćwiczyć – dodaje trener Bartosz Gruman.

Wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w Teście Coopera, trenerzy zapraszają w sobotę, 11 października, o 9:30 na stadion miejski.

Każdy biegający przekona się, w jakiej dyspozycji się obecnie znajduje. Zapraszamy szczególnie amatorów, którzy dzięki temu może przekonają się do ruchu na świeżym powietrzu.

– Uczestnicy sprawdzianu wezmą udział we wspólnej rozgrzewce. Wszyscy, którzy ukończą pomyślnie test, otrzymają pamiątkowe dyplomy – uzupełnia trener Łomański.

Dariusz Łomański/ii

Reklama