BKS pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 4:0

istotne.pl 0 orzeł ząbkowice śląskie, bks bolesławiec

W pierwszych minutach spotkania to goście narzucili szybkie tempo gry. Jednak nie przekładało się to na groźne akcje bramkowe. Groźniej natomiast atakował BKS. Już na początku meczu przed szansą na zdobycie bramki znalazł się Marcin Kraśnicki, który dwukrotnie starał się pokonać bramkarza przyjezdnych. To co nie udało się Marcinowi udało się Jackowi Bochni w 11 minucie spotkania. Zawodnik BKS skorzystał z dośrodkowania z rzutu rożnego, w wykonaniu Jakuba Kosiora, i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Orła. W 23 minucie meczu bolesławianie mogli prowadzić już 2:0, ale Emmanuel Ohagwu z kilku metrów strzelił zbyt lekko żeby zaskoczyć bramkarza. Pod koniec pierwszej połowy swoją okazję mieli także zawodnicy z Ząbkowic, ale bramkarz BKS Rafał Mazur zwycięsko wyszedł z sytuacji sam na sam.

BKS pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 4:0BKS pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 4:0fot. MZ

Po przerwie bolesławieccy kibice doczekali się jeszcze trzech bramek. Za niewykorzystanie sytuacji z 23 minuty w pełni zrehabilitował się Emmanuel Ohagwu. Popularny Manu dwukrotnie pokonał bramkarza z Ząbkowic. Najpierw w 75 minucie, wykorzystując asystę Marka Dudki, strzelił nie do obrony, tuż przy słupku. 7 minut później ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po podaniu od Radosława Pawlusińskiego. Warto dodać, że Manu zaskoczył bramkarza strzelając piętą. Swoją okazję mieli też goście, ale podobnie jak w pierwszej połowie bramkarz BKS zachował czyste konto. Wynik spotkania na 4:0 dla BKS ustalił, w 87 minucie, Michał Kapusz, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marka Dudki i strzałem głową nie dał szans golkiperowi Orła. BKS – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:0 (1:0). W następnej kolejce BKS będzie podejmował AKS Strzegom.

BKS: Mazur - Pazio, Bochnia, Dudkiewicz, Wakulski, Dzięgleski (56' Dudka żk), Ziółkowski (64' Pawlusiński), Kosior, Rudyk (65' Kapusz), Kraśnicki, Ohagwu.