Przedszkolaki bawią się w teatr

Flaga UE
fot. Wikimedia Commons 8 października 2014 r. o godz. 11:30 w sali kina Forum w Bolesławcu odbędzie się uroczyste zakończenie projektu „Przedszkolaki bawią się w teatr”.
istotne.pl 0 forum, teatr, mpp7 bolesławiec, mpp1 bolesławiec

Reklama

W słowno-muzycznym przedstawieniu „Bajkowa podróż przedszkolaków” wystąpią dzieci biorące udział w projekcie z dwóch bolesławieckich przedszkoli (nr 1 i nr 7) oraz dwóch przedszkoli czeskich z Lazni Libverda i Novego Mesta pod Smrkem. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

W ramach realizacji projektu odbyły się trzy spotkania. W dniach 28 lutego–2 marca 2014 r. w Świeradowie-Zdroju na warsztatach metodycznych polskie i czeskie nauczycielki zapoznały się z ciekawymi technikami i metodami pracy z zakresu dramy, pantomimy oraz ekspresji słownej i ruchowej.

13 maja 2014 r. dzieci z zaprzyjaźnionych czeskich przedszkoli przyjechały do Bolesławca. Podczas spotkania odbyły się warsztaty teatralne dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury i w Starym Teatrze. 5 czerwca 2014 r. odbył się wspaniały bajkowy bal w Czechach w Nowym Mieście pod Smrkiem. Wszystkie dzieci przebrane były stroje ulubionych postaci z bajek.

8 października 2014 r. w sali kina Forum odbędzie się uroczyste zakończenie projektu, podczas którego wystąpią polskie i czeskie dzieci w przedstawieniu słowno-muzycznym „Bajkowy pociąg przedszkolaków”.

LogoLogofot. UM Bolesławiec

UM Bolesławiec/ii

Reklama