20 lat drezdeńskiej Sinfonietty w Görlitz

Sinfonietta
fot. UM Zgorzelec Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na koncert jubileuszowy drezdeńskiej orkiestry kameralnej Sinfonietta, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia.
istotne.pl 0 koncert, jubileusz, görlitz, miasto zgorzelec

Reklama

Na program trzeciego uroczystego koncertu pt. Kontrapunkty/perspektywy, organizowanego w 25 rocznicę pokojowej rewolucji w NRD i upadku muru berlińskiego, złożą się dzieła kompozytorów dwóch niemieckich państw, które na skutek wyżej wymienionych wydarzeń, po latach podziału politycznego zjednoczyły się i dzisiaj stanowią Republikę Federalną Niemiec. Wydarzenie muzyczne będzie też przyczynkiem do spojrzenia z dzisiejszej perspektywy zarówno na upadek muru berlińskiego, jak i na zjednoczenie Niemiec i Europy.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną dwa prapremierowe wykonania utworów niemieckich kompozytorów: Torstena Reitza oraz Christiana Müncha. Zabrzmi także „Concerto funèbre” Carla Amadeusa Hartmanna, cenionego kompozytora tworzącego w RFN w latach 50. i 60.

Jako że koncert odbywa się w ramach Tygodnia Bacha w Görlitz, obok nowych kompozycji zabrzmi także Suita orkiestrowa h-moll BMV 1067 Johanna Sebastiana Bacha. Poprzez to zderzenie dwóch muzycznych światów – muzyki dawnej i nowej – Sinfonietta Dresden po raz kolejny zapewni niepowtarzalną rozkosz dla uszu słuchaczy.

PlakatPlakatfot. UM Zgorzelec

Bilety w cenie 24 zł (normalny), 12 zł (ulgowy) oraz 6 zł (uczniowski) dostępne w biurze Meetingpoint Music Messiaen (nr tel. 03581661269, e-mail: [email protected]), w serwisie biletowym Sächsische Zeitung w City Center Görlitz oraz przed koncertem.

UM Zgorzelec/ii

Reklama