„Królewski wróbel” w Forum

Spektakl
fot. BOK-MCC Dla dzieci od lat pięciu, dla młodzieży i dorosłych w październiku świetna sztuka Zdrojowego Teatru Animacji. Na deskach Forum adaptacja starej japońskiej baśni z lalkami bunraku.
istotne.pl 0 kino forum, zdrojowy teatr animacji, bok - mcc

Reklama

W sobotę, 25 października, o 12:15 w sali Forum odbędzie się spektakl teatralny. Ostatnie wolne miejsca czekają. Bilety w cenie 12 złotych do nabycia w kasie kina Forum.

Baśń japońska „Królewski Wróbel” opowiada o tym, że należy być dobrym dla słabszych, nie krzywdzić innych i każdemu dać kolejną szansę. Ciekawą fabułę ożywiają wpadające w ucho piosenki, których autorem jest Tomasz Walczak.

Spektakl pozwala zaznajomić się z teatrem japońskich lalek, zwanym bunraku, wywodzącym się z XVII wieku. Laki animowane wyróżniają się niezwykłą urodą, kierowane są przez trzech, współgrających ze sobą aktorów co wymaga niezwykłej staranności i kunsztu.

Scenografię do przedstawienia przygotowała Joanna Hrk, muzykę skomponował Tomasz Walczak, a choreografię opracowała Małgorzata Fijałkowska. Występują: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper i Jacek Maksimowicz.

Reklama