Święto osób starszych

Święto osób starszych
fot. UM Bolesławiec Pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu wraz z przedstawicielami zaprzyjaźnionych instytucji oraz samorządu miejskiego obchodzili Dzień Seniora.
istotne.pl 0 um bolesławiec, dzień seniora, dom dziennego pobytu

Reklama

Dom Dziennego Pobytu jest ośrodkiem wsparcia dziennego zapewniającym pomoc osobom starszym, samotnym, które ze względu na wiek, chorobę czy niepełnosprawność takiej pomocy wymagają. Placówka służy utrzymaniu seniorów w dobrej kondycji psychofizycznej niezbędnej do jak najdłuższego, samodzielnego życia tzn. pozostawania we własnym domu i środowisku. Seniorzy mają tu możliwość kontynuowania rozwoju umysłowego, utrzymania sprawności fizycznej oraz angażowania się w różnorodne relacje międzyludzkie.

Święto osób starszychŚwięto osób starszychfot. UM Bolesławiec
Święto osób starszychŚwięto osób starszychfot. UM Bolesławiec

W ramach zajęć w DDP organizowane są spotkania okolicznościowe, imprezy promujące zdrowy tryb życia, rozrywkowe, prelekcje i wykłady, wycieczki turystyczne, w tym wyjazdy zagraniczne, spotkania świąteczne i rocznicowe z uwzględnieniem tradycji i zwyczajów.

Międzynarodowy Dzień Seniora obchodzony jest 1 października i jest to dobrą okazją do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych oraz propagowania równego udziału w życiu społecznym.

informacja zlecona: UM Bolesławiec

Reklama