Zgorzeleckie Obchody Światowego Dnia Seniora

Senior
fot. freeimages.com (jzlomek) W tym roku w Zgorzelcu seniorzy świętować będą przez trzy dni, ponieważ we wtorek, 7 października, rozpoczną się uroczyste Obchody Światowego Dnia Seniora, które potrwają do czwartku, 9 października.
istotne.pl 0 wystawa, um zgorzelec, mdk zgorzelec, dzień seniora, miasto zgorzelec

Reklama

W corocznym kalendarzu wydarzeń znajdują się co najmniej trzy daty, które mogą stanowić okazję do celebrowania obchodów dojrzałego i starszego wieku.

  • 15 czerwca świętujemy Światowy Dzień Praw Osób Starszych (World Elder Abuse Awareness Day)
  • 1 października obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (International Day of Older Persons)
  • 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

W tym roku w Zgorzelcu seniorzy świętować będą przez trzy dni, ponieważ we wtorek, 7 października, rozpoczną się uroczyste Obchody Światowego Dnia Seniora, które potrwają do czwartku, 9 października.

Świętowanie rozpocznie się przemarszem seniorów spod Centrum Sportowo Rekreacyjnego do budynku Miejskiego Domu Kultury, gdzie burmistrz Rafał Gronicz przekaże im symboliczne klucze do Bram Miasta, tym samym oficjalnie rozpoczynając trzydniowe uroczystości.

Głównym punktem programu będzie Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów, podczas którego zaprezentują oni swoje umiejętności i talenty.

Niezwykle ciekawie zapowiada się także wernisaż wystawy „Kapelusz Moich Marzeń“ oraz wystawy hobbystów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu specjalnie z myślą o seniorach zorganizuje zajęcia z obsługi komputera, Internetu, a także oficjalnie otworzy stałą biblioteczkę dla tych nieco starszych czytelników.

Zgorzeleckie Kino PoZa NoVa zaprosi na seans filmowy pt. „Manerwy miłosne”, który bez wątpienia przypomni o przedwojennych filmach, które opowiadają piękne, miłosne historie.

Pamiętając o historii i o tym, że wielu spośród zgorzeleckich seniorów z sentymentem spogląda w przeszłość, zaplanowano również zwiedzanie otwartej w ubiegłą niedzielę wyjątkowej wystawy fotograficznej „Powstanie Warszawskie. W 70. Rocznicę“.

Organizatorzy nie zapominają także, że bardzo ważnym elementem życia seniorów jest… sport, który cieszy się wśród nich coraz większą popularnością. W związku z tym seniorzy będą mieli okazję uprawiać nordic walking, a także pogimnastykować się pod fachowym okiem instruktorów. Z myślą o zdrowiu w Miejskim Domu Kultury 20 wystawców z całej Polski rozpocznie Targi Zdrowego Seniora.

Zwieńczeniem zgorzeleckich obchodów będzie wręczenie nagród i wyróżnień seniorom biorącym udział w konkursie „Kapelusz Moich Marzeń“, a także w Przeglądzie Artystycznym. Uhonorowania laureatów dokonają burmistrz, starosta zgorzelecki, przewodniczący Rady Seniorów oraz dyrektor Oddziału SKOK Stefczyka w Zgorzelcu.

Organizatorzy: Miasto Zgorzelec, Rada Seniorów Zgorzelca, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury. Wydarzenie wspierają: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, SKOK Stefczyka Oddział Zgorzelec.

UM Zgorzelec/ii

Reklama