Od 7 lat w Forum uczniowie poszerzają horyzonty

Edukacja Filmowa Forum dla dzieci
fot. BOK-MCC W Bolesławcu rozpoczęto dwa cykle Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Dla klas 1-3 „Filmowe sekrety”, a dla młodzieży z gimnazjum „Świat współczesny”.
istotne.pl 0 kino forum

Reklama

Każdy z cyklów odbywać się będzie raz w miesiącu od października do kwietnia. W maju i czerwcu zaplanowane są dwa otwarte przeglądy filmowe. Dla uczestników projektu będzie to możliwość kontynuacji projektu wzorem lat ubiegłych, natomiast nauczyciele którzy nie mogą wychodzić regularnie do kina będą mogli zabrać uczniów na ciekawe filmy i spotkania, które odbędą się w ramach tych przeglądów.

W pażdzierniku dla uczniów z klas 1-3 spotkanie o historii kina poprowadził mający świetny kontakt z młodą widownią wrocławianin Sabin Kluszczyński. Poza wyuczonymi kierunkami (reżyseria, montaż), pracuje jako operator kamery, fotograf, kierownik produkcji, producent wykonawczy. Tworzył na Ukrainie, w Niemczech czy Arabii Saudyjskiej. Realizator licznych etiud, współtwórca Grupy Filmowej Heavy Visions (nagrodzonej Yachem za najlepszy videoklip dla dzieci; nominowanej do Fryderyka za videoklip roku; nominowanej na Yach Film Festival w kategoriach Grand Prix oraz najlepsza kreacja aktorska).

Edukacja filmowa w kinie ForumEdukacja filmowa w kinie Forumfot. Bok-Mcc

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne, to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z bolesławieckich szkół w kinie Forum. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rzecznika Praw Dziecka. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza”.

Edukacja filmowa w kinie ForumEdukacja filmowa w kinie Forumfot. Bok-Mcc

Reklama