Lekkoatletki ze zgorzeleckiego Gimnazjum nr 2 awansowały do Mistrzostw Polski

Ekipa z GS nr 2
fot. UM Zgorzelec Sukces potwierdził bardzo dobrą pracę prowadzoną w tej szkole, ponieważ dziewczęta w zeszłym roku na tych samych zawodach zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem walkę o złoto z zespołem z Wrocławia.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, edukacja, miasto zgorzelec

25 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów (prawie 500 uczestników), który wyłonił mistrzów Dolnego Śląska i reprezentantów na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Białymstoku. W gronie zwycięzców znalazły się dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu, które zdecydowanie pokonały pozostałe zespoły i uzyskały awans do Mistrzostw Polski.

Sukces potwierdził bardzo dobrą pracę prowadzoną w tej szkole, ponieważ dziewczęta w zeszłym roku na tych samych zawodach zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem walkę o złoto z zespołem z Wrocławia. W tym roku jednak wzięły rewanż, dziewczęta z Wrocławia zajęły drugie miejsce.

To historyczny moment: Gimnazjum nr 2 po raz pierwszy awansowało do rozgrywek na poziomie ogólnopolskim. Zespół pod opieką Michała Jaworskiego wystąpił w składzie: Paulina Zdanowicz, Martyna Fijałkowska, Evelyn Malec, Agnieszka Szczepuła, Wiktoria Sawicka, Klara Bieżuńska, Justyna Dacko, Aleksandra Slepczenko, Kornelia Grześkowiak, Karina Rydarowicz, Julita Jakiel, Karolina Fiałek, Wiktoria Nęcka, Wiktoria Raubo.

Więcej informacji na stronie zgorzeleckiego magistratu.