Filmy Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Logo DKF BOK
fot. BOK / Krzysztof Gwizdała W październikowy repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego amerykańska komedia oraz filmy kina europejskiego. Sprzedaż karnetów do dziś, cena karnetu 20 złotych.
istotne.pl 0 kino forum

Reklama

Pierwszym tytułem październikowego DKFu będzie amerykańska produkcja Johna Carney „Zacznijmy od nowa”, opowieść o rozstaniach i powrotach, karierze, sławie i dorastaniu. W główne role wcielili się Keira Knightley, Mark Ruffalo i frontman zespołu Maroon 5 Adam Levine.

Kolejny tytuł uważany jest przez krytyków za jeden z lepszych obrazów ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Dramat „Pewnego razu na Dzikim Wschodzie” to historia dwojga obcych sobie ludzi na irackiej prowincji. Nauczycielka i komendant walczą o wartościową edukację dla dzieci, wyeliminowanie korupcji i praworządność. Wszystko w hermetycznej kulturze, gdzie panieństwo kobiety i niechęć do porządkowania się patriarchalnym rozwiązaniom jest pierwszym krokiem do tragedii.

W trzeci poniedziałek miesiąca wyświetlony zostanie film „Geograf przepił globus”, jeden z najciekawszych i najczęściej nagradzanych filmów rosyjskich ostatniego sezonu. Film odwołuje się do klasycznej tradycji najlepszych dzieł radzieckiej kinematografii, nie próbuje szokować, pouczać czy wprowadzać widza w refleksyjny nastrój, lecz opowiada historię, w której każdy znajdzie dla siebie coś bliskiego i ważnego.

W ostatni poniedziałek października „Porwanie Michela Houellebecqa” film prezentowany na tegorocznym festiwalu w Berlinie film. Był to obraz o którym najczęściej dyskutowano, a Tadeusz Sobolewski porównał go do naszego „Rejsu”.

Szczegóły repertuaru (godziny i daty) oraz rezerwacje biletów na stronie kina Forum.

logo dofinansowania DKFlogo dofinansowania DKFfot. BOK-MCC

Reklama