Uczniowie z Ukrainy w II LO

Gimnazjaliści z Ukrainy w II LO
fot. G. Hanaf Z tygodniową wizytą przyjechali do Bolesławca gimnazjaliści z Równego na Ukrainie. Licealiście przywitali ich w bardzo muzyczny i taneczny sposób.
istotne.pl 0 mirosław sakowski, anna lisiak, jacek maj, beata solpa-tertel, 2lo bolesławiec

Reklama

W II Liceum Ogólnokształcącym gości grupa kilkunastu gimnazjalistów z miejscowości Równe (200 km od polskiej granicy). W mieście znajdują się dwie wyższe uczelnie, dwa teatry oraz muzeum historyczno-krajoznawcze. Uczniów z Ukrainy przywiozła do Bolesławca absolwentka II LO Ewa Mańkowska. Gości witał dyrektor szkoły.

– Serdecznie was witam w naszym liceum – powiedział Mirosław Sakowski. – Cieszę się, ze do nas przyjechaliście. Jesteśmy otwartą, przyjazną szkołą, doskonale przyjmowana przez społeczność lokalna, mam nadzieję, że będziecie się tu u nas czuli jak w domu.

Swoich ukraińskich kolegów licealiści Marcelina Chuchro i Kornelia Miler zaprosiły do wspólnego śpiewania i tańca. Młodzież całkiem nieźle poradziła sobie w integracyjnej zabawie. Gimnazjaliści obejrzeli też filmy o liceum i zwiedzili szkołę.

Gimnazjaliści z Ukrainy w II LOGimnazjaliści z Ukrainy w II LOfot. G. Hanaf
Gimnazjaliści z Ukrainy w II LOGimnazjaliści z Ukrainy w II LOfot. G. Hanaf

Podczas wizyty w Bolesławcu będą brali udział w wielu zajęciach integracyjnych. Zwiedzą Bolesławiec, będę się kąpać w bolesławieckich termach, wezmą udział w rejsie po akwenie w Krępnicy, pojadą na wycieczkę do Goerlitz i Zgorzelca. Zwiedzą zakłady ceramiczne oraz wezmą udział w rozgrywkach sportowych.

– Celem naszej wizyty w Bolesławcu jest poszukiwanie wspólnych perspektyw i cech – powiedziała Ewa Mańkowska. – Będziemy szukać tego, co nas zbliża i będziemy się dobrze bawić.

Koordynatorką wizyty jest Anna Lisiak, wspomagają ją nauczyciele: Jacek Maj i Beata Solpa-Tertel.

Reklama