Uczniowie II LO w sądzie

Uczniowie II LO w sądzie
fot. II Lo Na początku czerwca uczniowie II LO uczestniczyli w lekcji edukacji prawnej, która odbyła się w Sądzie Rejonowym w Bolesławcu. Spotkanie to poprowadził Prezes Sądu Rafał Gruca.
istotne.pl sąd, rafał gruca

Celem wizyty było zwiększenie świadomości prawnej wśród młodzieży, a także świadome kształtowanie wyobrażeń młodego pokolenia na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, a w szczególności procedur sądowych. Dla wielu uczniów wizyta ta mogła również stanowić punkt wyjścia do rozważań nad wyborem własnej ścieżki zawodowej.

Po lekcji edukacji prawnej, uczniowie zwiedzili też sale rozpraw i pomieszczenie dla zatrzymanych. Młodzież bardzo chętnie i czynnie uczestniczyła w tym spotkaniu. Serdeczne podziękowanie składamy Prezesowi Sądu Rejonowego w Bolesławcu Panu Rafałowi Grucy za współpracę, umożliwienie przeprowadzenia lekcji oraz za poświęcony licealistom czas.

Spotkanie to wywarło na młodzieży wielkie wrażenie. Opiekunką uczniów była Beata Solpa-Tertel nauczycielka podstaw przedsiębiorczości i edukacji prawnej.

Uczniowie II LO w sądzieUczniowie II LO w sądziefot. II LO
Uczniowie II LO w sądzieUczniowie II LO w sądziefot. II LO

Informacja IILO/ii