Militarny piknik dla dzieci

Militarny piknik dla dzieci
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński 6 czerwca br. w Bolesławcu odbył się rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez 23 Śląski Pułk Artylerii i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.

Piękna, słoneczna pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych na pikniku z okazji Dnia Dziecka zapewniły wspaniałą zabawę wszystkim jego uczestnikom. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele konkursów sprawnościowych, plastycznych i zabaw integracyjnych. Najmłodsi uczestnicy festynu oblegali dmuchane trampoliny oraz stoiska ze słodyczami. Równocześnie odbywały się konkursy indywidualne i rodzinne, których uczestnicy honorowani byli atrakcyjnymi nagrodami. Konkursy i zabawy prowadziły porucznik Justyna Goguł i starsza szeregowa Iwona Skrobuk-Jadach, które przez cały czas trwania festynu zaskarbiły sobie sympatię dzieci.

Militarny charakter pikniku podkreślały konkursy strzeleckie. Na ministrzelnicach można było sprawdzić umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz ASG. Żołnierze patrolu rozminowania, oprócz prezentacji specjalistycznego wyposażenia saperskiego, uświadamiali najmłodszym i ich rodzicom zagrożenia, jakie stwarzają niewybuchy, oraz zasady postępowania po ich znalezieniu. Całość uzupełniały pokazy i przejażdżka zabytkowym motocyklem BMW R75 z II wojny światowej.

Były konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, dużo muzyki, tańca i różnych smakołyków. Atmosfera dobrej zabawy udzieliła się również rodzicom, którzy chętnie dołączyli do swoich pociech. Tradycyjnie już w punkcie gastronomicznym można było również skosztować bigosu, wojskowej grochówki oraz potraw z grilla. Był też zimne napoje, które obok „ściany wodnej” cieszyły się dużym powodzeniem z uwagi na wysoką temperaturę i przysłowiowy „żar lejący się z nieba”.

Piękna pogoda i mnogość atrakcji zgromadziły około 200 uczestników. Podobnie jak w poprzednich latach, i tym razem organizatorzy stanęli na wysokości zadania. I jak na Dzień Dziecka przystało, zapewnili najmłodszym mnóstwo zabawy i radości. Na zakończenie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami ufundowane przez żołnierzy Pułku.

Kpt. Remigiusz Kwieciński/ii