Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (8.06–15.06)

Plakat
fot. MDK Zgorzelec Z kopyta ruszył nam ten tydzień i zapowiada wiele ciekawych zdarzeń pod zieloną kopułą.
istotne.pl 0 kino, koncert, casting, mdk zgorzelec, kordon, tytan, miasto zgorzelec

Reklama

Opisując je, tradycyjnie zaczniemy od kina, gdzie od poniedziałku aż po piątek, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla młodzieży, trwa przegląd „Bonjour La France”. Cykl przedpołudniowych seansów w naszym kinie PozaNova prezentuje skupione jak w soczewce problemy współczesnej Francji, która zmaga się z najistotniejszymi europejskimi wątpliwościami – imigracją, blaskami i cieniami społeczeństwa wielokulturowego, przemianami obyczajowymi i technologicznymi. Przegląd jest też okazją do spotkania z francuską kinematografią oraz umożliwia uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poznanie elementów francuskiej historii, kultury i obyczajowości.

Z kolei, w ramach seansów wieczornych, zapraszamy do kina pod zieloną kopułą na film pt. „Randki w ciemno”. To niezwykle zabawny portret damsko-męskich relacji i przewodnik po meandrach kobiecej duszy. Film Levana Koguashvilego to dowód na to, że gruzińskie kino urasta do miana jednej z najciekawszych obecnie kinematografii. Sandro jest 40-letnim nauczycielem, który ciągle mieszka z rodzicami. Jego matka błaga go wręcz o to, by dorósł i znalazł sobie kobietę. Pewnego dnia Sandro zakochuje się w Mananie... Ciekawi dowiedzą się więcej oczywiście z naszego srebrnego ekranu. Bilety po 11 zł, a światło gaśnie o godz. 18:31.

We wtorek będzie u nas niezwykle uroczyście. Na specjalną akademię zaprosiły rodziców, dziadków, przyjaciół i znajomych maluchy z niepublicznego przedszkola nr 3 „Pajacyk". To będzie uroczyste zakończenie roku szkolnego w tym przedszkolu. Gratulacje przyjdźcie składać na godz. 10 ;)

Z kolei w środę od rana do godzin wczesnopopołudniowych odbywać się będzie u nas Festiwal Talentów, na który zaprasza Gimnazjum nr 1. Również w środę spotkają się po raz kolejny słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku.

W piątek zapraszamy na dwa ciekawe wydarzenia. Pierwsze aranżuje firma Tako Media i będzie to casting dla wszystkich chętnych do zagrania w telewizyjnych serialach m.in. „Sekrety sąsiadów”, „Dzień, który zmienił moje życie”, „Oszukane”, „Pamiętniki z wakacji” oraz do nowych produkcji. Casting jest bezpłatny, firma nie wymaga doświadczenia, a wręcz przeciwnie – poszukuje osób, które w ciągu ostatnich 2 lat nie brały udziału w podobnych castingach. Potrwa od godziny 10:30 do 17:00. I dokładnie gdy skończy się casting, w kinie PozaNova rozpocznie się finał Międzyszkolnego Konkursu Filmowego. Konkurs organizuje LO im. Śniadeckich i będzie można w nim zobaczyć uczniowskie, amatorskie produkcje w konwencji etiudy dokumentu, fabuły, animacji... Gatunek dowolny, może więc zdarzyć się i komedia, i western, i melodramat, ba! nawet horror :)

Specjalne zaproszenie mamy także dla wszystkich na niedzielę. W tym dniu swój ostatni koncert da zgorzelecki punkrockowy zespół KoRdon. Będzie też można posłuchać projektu Tytan. Zapowiada się naprawdę ciekawie i energetycznie, a wstęp... wolny! Początek godz. 19. Przybywajcie!

Janusz Pawul

Reklama