27-latek zatrzymany za wymuszenia rozbójnicze

27-latek zatrzymany za wymuszenia rozbójnicze
fot. KPP Bolesławiec Mężczyznę zatrzymano w chwili gdy chciał odebrać 2 tysiące złotych. W lipcu ten sam mężczyzna dokonał już wymuszenia rozbójniczego na kwotę 2,5 tysiąca złotych.
istotne.pl policja, zatrzymanie, wymuszenie

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 27-latka podejrzanego o usiłowanie i dokonanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, kiedy przyjechał odebrać 2 tysiące złotych, których pozyskanie wymusił groźbą. W toku dalszych czynności policjanci ustalili i potwierdzili, że działając w podobny sposób podejrzany dokonał wymuszenia rozbójniczego w lipcu br. na kwotę 2,5 tysiąca złotych. Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń i sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów.

Sąd, na wniosek bolesławieckiej prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności jednak w przypadku 27-latka, który popełnił już takie przestępstwo, sąd może zadecydować o wyższym wymiarze kary.

27-latek zatrzymany za wymuszenia rozbójnicze27-latek zatrzymany za wymuszenia rozbójniczefot. KPP Bolesławiec