Pracownia plastyczna BOK-MCC zbiera międzynarodowe nagrody

Pracownia plastyczna BOK-MCC zbiera międzynarodowe nagrody
fot. BOK-MCC Talent i umiejętności ośmiu uczestniczek zajęć pracowni plastycznej Akademia Sztuki prowadzonej przez Stanisławę Wojdę-Pytlińską w BOK-MCC doceniono w trzech konkursach międzynarodowych i w konkursie ogólnopolskim.
istotne.pl stanisława wojda-pytlińska, czechy, japonia, meksyk, bok - mcc

Ida Sałek otrzymała złoty medal, Jagoda Wątroba srebrny medal, a Darię Rak uhonorowano nagrodą Pentela w 45. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii. Konkurs został zorganizowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Japonii; Ministra Sztuki, Edukacji, Sportu i Technologii, Japońską Fundację na Rzecz Rozwoju Sztuki oraz firmę Pentel Poland Sp. z o.o. Na konkurs napłynęło 36 000 prac plastycznych w różnych technikach z 38 państw świata!

Weronika Sałaciak otrzymała wyróżnienie w zorganizowanym po raz siedemnasty wśród dzieci na całym świecie Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „To jest mój Meksyk”, którego organizatorem są Ambasady Meksyku. W swoich pracach ponad 3 200 dziewcząt i chłopców w wieku od 7 do 11 lat, pochodzących z 35 krajów, w tym z Polski przedstawiło własną wizję Meksyku, z całym jego bogactwem kulturowym. Laureatka otrzymała zaproszenie na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się 22 czerwca w Ambasadzie Meksyku w Warszawie.

Honorowe wyróżnienie otrzymała Julia Kędzierski w 43. edycji Międzynarodowej Wystawy Dziecięcej Sztuki Plastycznej Lidice 2015. To jednej z największych i najstarszych wystaw sztuki plastycznej w Europie i na świecie dla dzieci w wieku 4-16 lat organizowanej przez Centrum Pamięci Lidice w Czechach. Na konkurs wpłynęło 21 380 prac.

W 13. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Europa naszym wspólnym domem” I miejsca zajęły: Ilona Głowacz, Maja Stasiak, Julia Kędzierski, a także Weronika Krzecka. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Koszalina.

Wszystkim nagrodzonym, młodym artystom gratulujemy!

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC