BTS Elektros: zwycięstwo w Górze

Zawodnicy BTS Elektros
istotne.pl 0 bts bolesławiec

W sobotę 22 listopada zespół BTS Elektros Bolesławiec zmierzył się na wyjeździe z teamem MKS Pogoń Góra. Po przegranym pierwszym secie bolesławianie zmobilizowali się i wygrali całe spotkanie 3:1 (24:26, 25:23, 25:19, 25:13).

Komentarz Jacka Łuczkowskiego, prezesa Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego:

W sytuacji, w której znalazł się BTS Elektros, każdy mecz z każdym przeciwnikiem jest ważny; każde spotkanie musimy wygrać za 3 punkty, możemy oddać tylko jeden set. Jeśli tak się stanie, znajdziemy się na pierwszym albo drugim miejscu tabeli i będziemy grać w barażach o II ligę.

I tak właśnie zagraliśmy w Górze. To rzekomo najsłabszy zespół w naszej grupie. Ale i oni się wzmocnili. Pozyskali dwóch zawodników ze Złotoryi, jednego z Oleśnicy. Niemniej to my wygraliśmy za 3 punkty i to jest dla nas najważniejsze.

Za tydzień – już na własnym parkiecie – nasi siatkarze zmierzą się z MUKS „Ziemia Milicka” Milicz (dziś miliczanie pokonali Ikara Legnicę 3:2; BTS Elektros i ekipa z Milicza mają obecnie taką samą liczbę punktów). – To będzie bardzo ważny mecz – podkreśla Jacek Łuczkowski. – Bardzo serdecznie zapraszam kibiców na to spotkanie. Przyjdźcie nas dopingować, abyśmy tydzień później mogli zagrać o jeszcze większą stawkę z Ikarem Legnica.

Trenerem naszej siatkarskiej ekipy jest Krzysztof Mosiądz.