Pożegnają Słońce w Budnikach

Plakat
fot. www.karpacz.pl Na tradycyjnym spotkaniu miłośników Budnik, tajemniczej i nieistniejącej już karkonoskiej osady, nie zabraknie legendarnego pomocnika Liczyrzepy – Wołogóra.
istotne.pl 0 karkonosze, karpacz, budniki, pożegnanie słońca, miasto jelenia góra

Reklama

Budniki to – jak napisała Katarzyna Tokarz w artykule „Powitanie słońca w Budnikach”, opublikowanym na portalu NaszeSudety.pl – „tajemnicza, opuszczona miejscowość położona w Karkonoszach, na południe od Karpacza i Kowar. Choć ostatni mieszkańcy wynieśli się stamtąd w latach pięćdziesiątych, to współcześni miłośnicy tego miejsca nadal kultywują dawne tradycje. Jedną z nich jest żegnanie i witanie słońca, które nie zagląda do Budnik przez niemal całą zimę”.

Miłośnicy Budnik zapraszają na tradycyjne Pożegnanie Słońca. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 listopada. Zbiórka o godzinie 9:00 przy DW Krucze Skały (ul. Wilcza 1) w Karpaczu.

Później nastąpi wspólna wędrówka do Budnik, gdzie rozpoczęcie spotkania planowane jest na godzinę 11:00 w dawnym centrum Budnik (rozwidlenie na Tabaczanej Ścieżce, w miejscu, w którym szlak żółty odchodzi w stronę Kowar).

– Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu w postaci kiełbasy na ognisko. Uwaga: spotkanie nie ma charakteru imprezy zorganizowanej i jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność – mówią organizatorzy. I dodają: – Na spotkaniu w Budnikach będzie legendarny Wołogór. Na uczestników Pożegnania Słońca czekają niespodzianki.

Szczegóły na stronie Budnik.

www.budniki.pl/www.karpacz.pl/ii

Reklama