Będzie kilka stref rekreacji w parku

Będzie kilka stref rekreacji w parku
fot. UM Bolesławiec W parku przy ul. Tyrankiewiczów w Bolesławcu można już dostrzec wydzielone strefy do zabaw i rekreacji na powstającym wielopokoleniowym placu zabaw, który wkomponowany jest w istniejący drzewostan i roślinność.
istotne.pl park, inwestycja, um bolesławiec

W parku miejskim powstanie kilka stref rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Nowa aranżacja ma stworzyć również większe możliwości wykorzystania parku dla organizacji spotkań promujących ruch i aktywny wypoczynek.

Dla najmłodszych zaplanowano kącik „Farma” z urządzeniami stylizowanymi na stodołę czy młyn oraz huśtawki w kształcie zwierzątek. W dalszej części powstaje strefa dla przedszkoli. Nowością jest zestaw, który obejmuje urządzenia integracyjne z dostępem dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W trzech strefach sportowo-sprawnościowych montowane są urządzenia fitness, urządzenia dla seniorów oraz powstaje ścieżka zdrowia. Dla dzieci starszych montowane są urządzenia typu linarium, ścianka wspinaczkowa oraz wielofunkcyjne zestawy zabawowe. Bezpieczną zabawę mają zapewnić zróżnicowane nawierzchnie. Nie zapomniano również o poszukujących spokojniejszego kącika.

ParkParkfot. UM Bolesławiec
ParkParkfot. UM Bolesławiec
ParkParkfot. UM Bolesławiec
ParkParkfot. UM Bolesławiec
ParkParkfot. UM Bolesławiec

Projekt placu zabaw wykonała firma PPU „Wood-Play”. Głównym wykonawcą jest firma Saternus Distribution z Chorzowa. Wartość inwestycji wynosi 1 749 835 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta Bolesławiec.

UM Bolesławiec/ii