Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek
fot. MPP nr 3 Przedszkolaki z filii Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3 hucznie świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
istotne.pl bajka, mpp3 bolesławiec

Podczas uroczystości przedszkolnej zorganizowanej pod hasłem ”Spotkanie bajek” pod przewodnictwem dobrej wróżki i króla Bajdurka przedszkolaki przeniosły się do zaczarowanego świata bajek i baśni. Pomogły im również znane bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Kopciuszek oraz Rybak i złota rybka. W te role wcielił się personel przedszkola.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen śmiechu, radości i wspaniałej zabawy. Wszystkie dzieci w tym dniu również przebrane były za bajkowe postacie, wśród których dominowały księżniczki, wróżki, krasnoludki, Batmani, Supermani, piraci oraz bajkowe zwierzątka. Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach przy muzyce oraz bajkowych konkursach, z których najbardziej podobały się im: wyścigi na miotłach, łowienie złotych rybek, szukanie pantofelka Kopciuszka i zjadanie pierników zawieszonych na sznurku. Miłą niespodziankę dla dzieci, były również przedstawione przez panie scenki z bajek, które poprzedzały każdą konkurencję.

W tym dniu świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale również personel placówki, ponieważ bajki bliskie są każdemu sercu. „Są dla duszy, tym czym chleb dla ciała”, dlatego czytajmy dzieciom bajki, wprowadzajmy ich w świat baśni, aby były mądre, dobre i szczęśliwe.

filia MPP NR 3/Dorota Berestecka