Bolesławiec atrakcyjny dla inwestorów

Bolesławiec atrakcyjny dla inwestorów
fot. UM Bolesławiec W Bolesławcu nastąpiło otwarcie hali produkcyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw na terenach inwestycyjnych WSSE przy ul. Przemysłowej.
istotne.pl inwestycja, hala, strefa ekonomiczna, um bolesławiec

Nowa hala ma powierzchnię 2500 m kw., którą można podzielić na mniejsze moduły oraz 250 m kw. biura typu open space. Nowy obiekt został wybudowany przez „Invest-Park”.

Stawianie hal jest jednym z elementów polityki gospodarczej „Invest-Parku” – wspierania mniejszych przedsiębiorców, zwłaszcza tych, których nie stać na budowę własnych zakładów. Wynajmując pomieszczenia w obiektach należących do strefy, firmy będą mogły, wyposażając je we własne linie produkcyjne, korzystać ze zwolnień podatkowych w wysokości 45% dla małych przedsiębiorców i 35% średnich kosztów inwestycji lub 2-letnich kosztów pracy.

HalaHalafot. UM Bolesławiec
HalaHalafot. UM Bolesławiec
HalaHalafot. UM Bolesławiec

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele WSSE, samorządowcy oraz wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik, która zadeklarowała wsparcie działań ułatwiających przedsiębiorcom inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej.

W Podstrefie Bolesławiec WSSE dotychczas zainwestowali: Hoerbiger Automotive Poland – motoryzacja, Lesław Sacher Obróbka Skrawaniem Metalu, SRG Global – motoryzacja, Elektros – energetyka, Kegger – motoryzacja.
Kolejne firmy, które podjęły decyzje o lokalizacji w Bolesławcu, to Vilsait – logistyka oraz Turningtec – motoryzacja. Deklarowany nakład inwestycyjny wynosi 234,6 mln zł, deklarowane minimalne zatrudnienie 613 osób.

Łącznie wydano 10 zezwoleń na prowadzenie działalności. Stefa jest idealnym miejscem do zainwestowania zarówno dla dużych, jak i dla małych rodzinnych firm. Wszyscy, którzy decydują się zainwestować na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej, mogą liczyć na zwolnienia podatkowe. Zasady zwolnienia podatkowego określone są w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie objętym specjalną strefą ekonomiczną, które otrzymuje inwestor po podjęciu decyzji o inwestowaniu w strefie. Inwestorzy lokalizujący inwestycje w Bolesławcu mogą też liczyć na zwolnienia z podatków lokalnych (podatek od nieruchomości). Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców określają dwie uchwały Rady Miasta Bolesławiec – o pomocy de minimis i pomocy regionalnej.

Uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi poprzedził briefing prasowy wiceminister Ilony Antoniszyn-Klik i prezydenta Bolesławca Piotra Romana. W tej części spotkania poinformowano o nowej inwestycji w Bolesławcu za ok. 120 mln zł. Nowy inwestor zainteresowany jest działką na terenach bolesławieckiej podstrefy WSSE o powierzchni 18 ha, na której zamierza wybudować halę o powierzchni prawie 6,5 ha. Inwestycja ma przynieść kolejnych 600 miejsc pracy w mieście.

UM Bolesławiec/ii