Mieszkańcy Ocic mają swój Dom Ludowy

Mieszkańcy Ocic mają swój Dom Ludowy
fot. Gmina Bolesławiec/K.Wieczorek W sobotę, 8 listopada, uroczyście oddano do użytku Dom Ludowy w Ocicach. Gwiazdą wieczoru był zespół Chrząszcze.
istotne.pl dom ludowy, ocice, andrzej dutkowski

Zanim gości zaproszono do nowo wybudowanego obiektu głos zabrał wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, który zwrócił się przede wszystkim do mieszkańców Ocic, dla których wybudowane zostało to miejsce.

– Mam nadzieję, że Dom Ludowy będzie tętnił życiem każdego dnia – mówił wójt. – Ostatnie lata pokazują, że Ocice są wsią prężnie działającą. Dlatego też jestem przekonany, że w miejscu, które dla Was powstało, stworzycie i zrealizujecie jeszcze wiele wspaniałych pomysłów.

Przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi przez przewodniczącego Rady Gminy Bogusława Uzieja, Andrzeja Dutkowskiego, Bożenę Długosz sołtys wsi Ocice oraz Marka Biegacza radnego Rady Gminy. Następnie oficjalnie przekazane zostały klucze do obiektu, który został wcześniej poświęcony i goście zostali zaproszeni do środka. Już w holu na wszystkich czekało kilka atrakcji. Obejrzeć można było trzy wystawy: poświęconą Szkole Podstawowej im. Jana Kukuczki w Ocicach, nawiązującą do spektaklu „Moja Bośnia” oraz ukazującą wybrane inwestycje Gminy Bolesławiec w latach 2010-2014, ze szczególnym uwzględnieniem Ocic.

W sali widowiskowej na początek wystąpili uczniowie lokalnej szkoły. Był wiersz, piosenki oraz spektakl. Ten ostatni pokazał, że w uczniach drzemie spory talent aktorski, a występy przed publicznością to dla nich nie powód do stresu. Kolejną prezentacją był występ grupy z projektu „Szkoła tradycji” Akademi Kolberga.

Długo wyczekiwani pojawili się także członkowie Zespołu Śpiewaczego „Ocice”. Artyści zaskoczyli zebranych oryginalną aranżacją jednego ze swoich utworów. Podziękowali w nim oni sołtys wsi, władzom gminy oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania Domu Ludowego. Ich występ nagrodzony został głośnymi brawami.

Przyszedł też czas na gwiazdę wieczoru zespół Chrząszcze. Ci, którzy zdecydowali się sobotni wieczór spędzić w Ocicach, na pewno nie żałowali. Chrząszcze to bowiem jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów w Polsce, grający muzykę lat sześćdziesiątych. Na to miano członkowie zespołu w pełni sobie zasłużyli. Największe przeboje The Beatles, The Shadows czy Czerwonych Gitar zna chyba każdy, więc śpiewających nie brakowało. A i tańczących twista było sporo. Otwarcie Domu Ludowego zakończyła zabawa taneczna.
Organizatorami uroczystego otwarcia Domu Ludowego w Ocicach byli Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Komitet Organizacyjny wsi Ocice.