Koncert chorwackiej orkiestry dętej w Bazylice Maryjnej

Koncert chorwackiej orkiestry dętej w Bazylice Maryjnej
fot. BOK-MCC W ramach Dni Bolesławca 2015 odbył się wyjątkowy koncert chorwackiej orkiestry dętej Puhaćki Orkestar Brass Band DVD Valpovo.
istotne.pl bazylika maryjna, dni bolesławca

Muzyków i zgromadzoną publiczność powitał gospodarz proboszcz parafii ks. dziekan Andrzej Jarosiewicz. Orkiestra pod batutą Dalibora Kośtutić wykonała bogaty przekrój utworów od pieśni kościelnych przez muzykę klasyczną A. Vivaldiego, F. Mendelssohna, J.S. Bacha Gounoda, po muzykę rozrywkową i utwory takie jak Memory, Amazing Grace oraz wiązankę piosenek świąteczno-noworocznych.

Ciekawym akcentem niedzielnego koncertu był wykon jednej z ulubionych polskich, a także chorwackich pieśni kościelnych „Barka", którą w ojczystym języku zaśpiewał dyrygent orkiestry. Publiczność chętnie włączyła się do śpiewu, dzięki czemu powstała integralność muzyczna, a tekst pieśni wybrzmiał w obydwu językach.

Orkiestra Puhaćki Orkestar Brass Band DVD Valpovo liczy 42 muzyków i należy do najstarszych miejskich orkiestr dętych w Chorwacji. W Bolesławcu grupa koncertowała w 29 osobowym składzie, a koncert w Bazylice był ich drugim występem podczas tegorocznych obchodów Dni Bolesławca.

Koncert w Bazylice MaryjnejKoncert w Bazylice Maryjnejfot. BOK-MCC
Koncert w Bazylice MaryjnejKoncert w Bazylice Maryjnejfot. BOK-MCC
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC