Promocja książki Franciszka Uścińskiego

Promocja książki Franciszka Uścińskiego
fot. freeimages.com (pear83) W sobotę, 27 czerwca, o16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” przy ul. Chopina 17 odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki ,,Jak zarabiałem w Berlinie na zęby". Wstęp wolny.
istotne.pl księgarnia agora, cik orzeł, franciszek uściński, bok - mcc

Miłośników powieści opartych na prawdzie i humorze zapraszamy na spotkanie z Franciszkiem Uścińskim muzykiem i kabareciarzem oraz jego książką „Jak zarabiałem w Berlinie na zęby”. Powieść oparta na wątkach autobiograficznych, opisuje emigranckie życie, artystycznego półświatka w Berlinie w latach 90.

Bohater książki Jacek K. w sposób niezwykle lekki i pełen humoru opowiada o tym, jak pracował jako muzyk na berlińskich ulicach. Ciężki okres przejścia komunizmu w kapitalizm w Polsce zmusił go – jak wielu innych naszych rodaków – do wyjechania na zachód, aby zarabiać na życie. Bohater powieści Uścińskiego musiał zmierzyć się na obczyźnie z wieloma przeciwnościami, zaskakiwały go różnice kulturowe i zwyczajowe zachowania berlińczyków oraz emigrantów. Do każdej przeszkody Jacek zawsze starał się podchodzić z dużą dozą humoru. Franciszek Uściński opisał nie tylko swoje losy. W jego książce znajdują się bohaterowie, którzy podobnie jak on musieli pracować w Niemczech, aby zapewnić byt swojej rodzinie. Jacek spotkał wielu Polaków, którzy zatrudniali się w różnych profesjach, czasami niezgodnych z ich wykształceniem. Zarabiali jako muzycy, poprzez kelnerzy i kelnerko oraz masażystki.

Ta książka dla wielu będzie powrotem do minionych lat, dla innych okazją poznania życia w innych realiach i obalenia mitów o zarobkach i lekkiej pracy za granicą.

Organizatorem spotkania jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Księgarnia AGORA.

Plakat książka Franciszek UścińskiPlakat książka Franciszek Uścińskifot. BOK-MCC
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC