Sześć medali Bolesłavii na Mistrzostwach Polski LZS

Kacper Olszewski

W zawodach wzięli udział lekkoatleci, którzy chcieli sprawdzić swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 28–30 czerwca w Białej Podlaskiej.

Złoto wywalczył po raz kolejny Kacper Olszewski, posyłając dysk na odległość 52.84 m. Podopieczny trenera Tomasza Markowskiego był również czwarty w pchnięciu kulą (15.93 m). Dawid Kopała zajął drugie miejsce w rzucie młotem (59.58 m) oraz siódme w rzucie oszczepem (41.99 m). W rzucie młotem ósme miejsce wywalczył Wojciech Kutryba (43.37 m).

Kacper OlszewskiKacper Olszewskifot. Dariusz Łomański

Zwyżkującą formę prezentują nasi skoczkowie, którzy przywieźli dwa medale w kategorii junior młodszy i junior. W tej pierwszej kategorii brązowy krążek w trójskoku zdobył zawodnik trenera Ryszarda Posackiego Krystian Skrzypacz (13.12 m), natomiast wśród juniorów trzecie miejsce w tej samej konkurencji wywalczył Paweł Jóźwiak (13.43 m).

Po prawej: Paweł JóźwiakPo prawej: Paweł Jóźwiakfot. Dariusz Łomański

Złoto ze Słubic przywiózł Wojciech Karaban, który pewnie zwyciężył w biegu na 3 km z przeszkodami (9.34.20 min), co stawia go wśród faworytów zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów. Krok od medalu była Monika Chmielik, która przebiegając dystans 100 m ppł (15.67 s), zajęła czwartą lokatę. Oboje trenują pod okiem Małgorzaty Markowskiej.

Wojciech KarabanWojciech Karabanfot. Dariusz Łomański
Monika ChmielikMonika Chmielikfot. Dariusz Łomański

Bardzo dobrze wystartował Piotr Gadziński. Podopieczny trenera Bartosza Grumana zajął 6 miejsce w biegu na 400 m ppł (58.41 s) oraz jedenaste na 110 m ppł (15.81 s).

Równocześnie z juniorami rywalizowali seniorzy. Wspaniale w tej kategorii spisała się Beata Dąbal, która wywalczyła srebro w pchnięciu kulą (11.50 m) oraz medal brązowy w rzucie dyskiem (36.74 m).

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów:

• Paweł Jóźwiak – skok w dal – 9 miejsce – 6.01 m
  • Krystian Skrzypacz – skok w dal – 9 miejsce – 5.76 m
  • Amelia Kołodziej – skok wzwyż – 13 miejsce – 1.50 m
  • Patryk Modras – 400 m – 19 miejsce – 52.50 s
  • Daniel Najdek – 400 m – 23 miejsce – 55.04 s
  • Paweł Jóźwiak, Piotr Gadziński, Daniel Najdek, Patryk Modras – sztafeta 4 x 400 m – 10 miejsce – 3.36.78 min.
Daniel Najdek i Patryk Modras z trenerem Dariuszem ŁomańskimDaniel Najdek i Patryk Modras z trenerem Dariuszem Łomańskimfot. Dariusz Łomański