Wpadli z ponad kilogramem konopi z Holandii

Prokuratura
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze 20 czerwca 2015 roku wszczęła śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci żywicy konopi innych niż włókniste.
istotne.pl 0 prokuratura, sąd, straż graniczna, holandia, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Podstawą wszczęcia śledztwa był fakt zatrzymania (doszło do niego 18 czerwca 2015 roku, w godzinach wieczornych, w Jeleniej Górze) przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do kontroli samochodu osobowego marki Skoda Oktavia, w którym znaleziono fiolki szklane oraz puszkę wypełnione ciemno-brązową substancją.

Przeprowadzony test wykazał z dużym prawdopodobieństwem substancję odurzającą. Fakt ten został potwierdzony we wstępnej opinii biegłego z zakresu badań fizykochemicznych. Samochodem poruszali się Dariusz D. i Ewa D.

W toku śledztwa przedstawiono Dariuszowi D. i Ewie D. zarzuty, że 18 czerwca 2015 r. na terenie Holandii oboje dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających w postaci żywicy konopi innych niż włókniste w łącznej ilości 1225 g, a następnie przewieźli je na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator rejonowy w Jeleniej Górze – celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania – wystąpił do miejscowego Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wyżej wymienionych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze uwzględnił wniosek i tymczasowo aresztował podejrzanych. Decyzja Sądu nie jest prawomocna.

Obojgu podejrzanym grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama