"Samba" w Forum

fot. BOK-MCC Niezwykła gratka dla widzów dobrego kina. Na ekranie Forum przedpremierowo w czwartek, 29 stycznia, o 17:30 francuska komedia SAMBA.
istotne.pl forum, bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Ilość miejsc na seans ograniczona, film będzie grany w sali kameralnej. „Samba” to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze: bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym okazują się być najważniejsze.

Odtwórcą głównej roli jest Omara Sy znany nam z filmu „Nietykalni”, który przyciągnął do kin na całym świecie rekordową publiczność (w samej Polsce 770 tys. widzów) stając się największym francuskim przebojem filmowym wszech czasów. Tym razem Omarowi Sy partneruje Charlotte Gainsbourg, w zupełnie innej roli niż te, w których dała się poznać współpracując z Larsem von Trierem.

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

Film w regularnym repertuarze Kina Forum premierowo od 20 lutego. Szczegółowe informacje na stronie kina Forum.