Co się dzieje w BOK-MCC podczas ferii?

Co się dzieje w BOK-MCC podczas ferii?
fot. BOK-MCC Za nami 10 dni ferii zimowych. Aktywnie wolny od szkoły czas dzieci i młodzież spędzają na zajęciach w BOK-MCC pod okiem doświadczonych instruktorów.
istotne.pl ferie, bok - mcc
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Plastycznie w BOK-MCC

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Dorotę Dziedzic-Lechowską oraz Katarzynę Zarówny. Na zajęciach „Prezent dla babci i dziadka” z różnorodnych materiałów uczestnicy przygotowali upominki – fantazyjne drzewka szczęścia wykonywane za pomocą drucików i zdobione kolorowymi paciorkami, a także laurki bogato zdobione wycinankami. Prace zapewne sprawiły ogromną przyjemność dziadkom i babciom w dniu ich święta. Natomiast podczas warsztatów „Kreatywny dom” wykorzystując różne technik decoupage, kolażu, a także malarstwa i rysunku powstawały elementy dekoracyjne.

Na zajęciach ceramicznych prowadzonych przez Mateusza Grobelnego i Edytę Orlińską powstały „Tęczowe światy”. Warsztatowiczów podzielono na osiem grup, które wykorzystując glinę tworzyły świat według wymyślonej przez siebie nazwy. Prace uprzestrzenniono nakładając je na formę eliptyczną. W drugim etapie każdą z powstałych form nałożono na cztery kafle, które dzieci przyozdabiały elementami nawiązującymi do nadanego tytułu. Po wypaleniu prac, zostaną w nich zamieszczone żarówki i w ten sposób powstaną płaskorzeźby – lampy, które będzie można podziwiać wkrótce w holu BOK-MCC.

Natomiast działania związane z wykorzystaniem tkaniny były głównym motywem zajęć Magdaleny Koniecznej „Guzik z pętelką”. Uczestnicy poznali podstawowe ściegi, projektowali i wykonali patchwork, zawieszki z tkaniny i inne przedmioty użytkowe. Zaznajomili się z oryginalną technikę malarską (batik), malowaniem woskiem po tkaninie oraz wykonali malarskie projekty na koszulkach. W tym tygodniu na zajęciach „Drugie życie przedmiotów” prowadzonych przez tą utalentowaną instruktorkę w pracy wykorzystywane będą materiały recyklingowe, tworząc z nich przedmioty użytkowe.

Trwają jeszcze cieszące się również ogromną popularnością zajęcia plastyczne „Na jarmarku”. Pod okiem Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej uczestnicy wykonują z przeróżnych materiałów: kartonów, taśm ozdobnych, kolorowego papieru, cekinów, filcu - piękne zabawki m.in. wózeczki, huśtawki, karuzele, koniki na kółkach, lajkoniki. Muzycznym tłem dla prowadzonych prac plastycznych jest znany wszystkim utwór „Kolorowe jarmarki”.

Tanecznie w BOK-MCC

O tym, że ruch to sama radość przekonali się młodzi uczestnicy „Aerobicu dla dzieci”. Pod okiem Agnieszki Podłaszczyk wykonywali nie tylko podstawowe ćwiczenia gimnastyczne z elementami rytmiki, ale poznawali także nowe zabawy ruchowe. Każdy dzień ćwiczeń, to nowe atrakcje z wykorzystywaniem rekwizytów m.in. wstążek, piłek, kijków, baloników, ale także poduszek czy książek.

Uczniowie, którym nie straszne jest stanie na głowie i inne akrobacje, a do tego taniec to ich żywioł wybrali zajęcia break dance u Pawła Klimka. Na początek - rytmika oraz akrobatyka z elementami break dance oraz podstawy: feeling, top rock i footwork.

Pełne gracji ruchy oraz egzotyczne dźwięki porwały młodsze starsze i dziewczęta na zajęciach tańca orientalnego z Alicją Kowal. Uczestniczki uczą się i relaksują jednocześnie. Taniec pozwala im wyzbyć się kompleksów i polubić swoje ciało.

Wokalnie, teatralnie, fotograficznie i filmowo w CIK Orzeł

Do końca tygodnia odbywają się zajęcia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Nabyte umiejętności na zajęciach feryjnych: fotograficznych prowadzonych przez Urszulę Frąszczak-Matyjewicz i Michała Piaskowskiego, a także na warsztatach teatralnych Urszuli Frąszczak-Matyjewicz oraz na zajęciach wokalnych, których instruktorką jest Agata Pińczuk – Burdzy uczestnicy zaprezentują szerszej publiczności 30 stycznia o godz. 18.00 w CIK Orzeł. Gorąco polecamy i zapraszamy. Wstęp wolny.

Filmowo w kinie Forum

Młodzi widzowie chętnie korzystali z oferty filmów przygotowanych na pierwszy tydzień ferii. Przyciągnął ich atrakcyjny repertuar i promocyjna cena biletów. Na ekranie oglądali: „Królową Śniegu 2”, „Gdzie jest Mikołaj?” oraz „Karolinę”. W tym tygodniu polecamy film fantasy dla młodzieży „Siódmy syn” w wersji klasycznej i 3D.