Zwycięstwo BKS w pierwszym sparingu

istotne.pl 0 sparing, górnik złotoryja, bks bolesławiec

W sobotę (31 stycznia) piłkarze BKS Bobrzanie rozegrali swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Zespół Andrzeja Kisiela pokonał na sztucznym boisku w Legnicy Górnika Złotoryja 3:1 (0:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli: Emmanuel Ohagwu (2) oraz Kacper Wojciechowski. W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Najgroźniejsza była akcja Górnika, po której piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Rafała Golbę.

W drugiej połowie na murawie było już ciekawiej. W miarę upływu czasu gra bolesławian wyglądała coraz lepiej. Kilka prostopadłych podań oraz kontrataków sprawiło sporo kłopotów rywalom. Brakowało jednak skutecznego wykończenia. W końcu bramkarza ze Złotoryi dwa razy pokonał popularny "Manu". Gola dołożył także Kacper Wojciechowski. Górnik zdobył w tym meczu jednego gola. Piłkarz ze Złotoryi trafił też drugi raz w poprzeczkę.

W drużynie BKS zagrali: Rafał Golba, Damian Wójcik, Sebastian Łokaj - Dominik Pazio, Bartek Zapiór, Jacek Bochnia, Krzysztof Janicki, Piotr Dzięgleski, Jakub Kosior, Michał Kapusz, Mariusz Wakulski, Radosław Pawlusiński, Mikołaj Czernatowicz, Marcin Kraśnicki, Kacper Wojciechowski i Emmanuel Ohagwu. Kolejny mecz kontrolny bolesławianie rozegrają 7 lutego. Wówczas, także w Legnicy, nasi piłkarze zmierzą się z Kuźnią Jawor.