Zmarł znany nauczyciel

Zmarł znany nauczyciel
fot. ii Andrzej Idzik, nauczyciel fizyki, astronomii i informatyki z I LO, nie żyje. Miał 52 lata.
istotne.pl pogrzeb, 1lo bolesławiec

Po ciężkiej chorobie zmarł Andrzej Idzik, nauczyciel fizyki, astronomii i informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Miał 52 lata. Tak wspomina go dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność szkoły:

Absolwent I LO (1976-80), stypendysta im. Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, od 1991 roku nauczyciel fizyki, astronomii i informatyki w naszej szkole. Wspaniały pedagog, wychowawca, współczesny „człowiek renesansu”. Jego wiedza i zainteresowania daleko wykraczały poza przedmioty, których nauczał. Potrafił z równą swadą opowiadać o zawiłościach kosmosu, prawach fizyki, ale też o historii, sztuce czy ekonomii. Dla swoich wychowanków był wzorem prawdziwego pedagoga, który nie tylko z pasją dzielił się swoją ogromną wiedzą, ale też wyzwalał w nich ciekawość świata i inspirował do własnych poszukiwań naukowych. Każdą wolną chwilę poświęcał na pracę z uczniami, dzięki czemu jego wychowankowie osiągali ogólnopolskie sukcesy naukowe w dziedzinie fizyki i techniki. Zarażał swoim poczuciem humoru i perfekcjonizmem, ale też dystansem do wielu spraw. Uczył młodych ludzi krytycznego myślenia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Był „człowiekiem – instytucją”, do którego każdy mógł zwrócić się o pomoc. Budził zaufanie i sprawiał, że zarówno młodzież, jak i grono pedagogiczne miało poczucie, że praca jest dla niego wielką wartością. Nawet wówczas, gdy rozpoczął swoją walkę z chorobą, starał się uczestniczyć w życiu szkoły, wspierając nas swoim doświadczeniem i wiedzą.

Msza pożegnalna odbędzie się w piątek 30 stycznia o godz. 7:00 w kościele pw. Cyryla i Metodego przy ul. Łasickiej w Bolesławcu. Ceremonia pogrzebowa będzie mieć miejsce tego samego dnia na bolesławieckim cmentarzu komunalnym. Początek o 13:00.

Redakcja serwisu Istotne.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego.

I LO/ii