„Zanim będzie za późno”

„Zanim będzie za późno”
fot. Krzysztof Gwizdała Gmina Miejska Bolesławiec i Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir realizuje, w ramach szkolnego programu profilaktyki, projekt „Zanim będzie za późno.”
istotne.pl edukacja, um bolesławiec

Projekt zwyciężył w otwartym konkursie programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” mającym na celu zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach województwa dolnośląskiego w 2014 roku. Konkurs został ogłoszony przez Wojewodę Dolnośląskiego. Wartość projektu to 20 656 złotych (dofinansowanie 17 756 złotych).

Projekt „Zanim będzie za późno,” to program spójnych działań edukacyjnych poszerzających ofertę działań szkoły zawartych w programie profilaktyki skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców. Oferta dla uczniów to warsztaty komunikacji interpersonalnej prowadzone przez specjalistów. Rodzice będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez trenerów oświaty i absolwentów „Akademii liderów szkół wychowania i komunikacji w rodzinie,” natomiast nauczyciele będą zdobywać wiedzę o zjawiskach agresji i przemocy w szkole oraz uczyć się sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom.

Efektem finalnym projektu będzie spektakl profilaktyczny „Trudna sztuka” wystawiony w Bolesławieckim Ośrodku Kultury-Międzynarodowym Centrum Ceramiki 18 grudnia 2014 roku.

Maria Subik