Miasto pracuje nad nową strategią

Miasto pracuje nad nową strategią
fot. UM Zawidów Miasto o dużych walorach gospodarczych i turystycznych ze znakomicie rozwiniętą bazą sportową i edukacyjną, które potrzebuje inwestycji – taki wniosek płynie z pierwszych analiz gdańskiej firmy EU-Consult, która opracowuje strategię rozwoju miasta.
istotne.pl 0 inwestycja, zawidów, strategia, robert łężny, miasto zgorzelec

Reklama

Po 11 latach od ostatniej aktualizacji poprzedniej strategii rozwoju miasta władze Zawidowa rozpoczęły pracę nad nowym dokumentem. – Strategia rozwoju Zawidowa to najważniejszy dokument planistyczny miasta – wyjaśnia burmistrz Robert Łężny. – Inwestycje wpisane do strategii mają największą szansę na realizację oraz dofinansowanie unijne. Dlatego ważne jest, aby jak najwięcej zadań zostało wpisanych do strategii. Swoje pomysły będziemy konsultowali z mieszkańcami. Inwestycje zgłoszone przez mieszkańców również znajdą się w tym dokumencie. Zależy nam na tym, aby strategia nie była martwym dokumentem, ale pewną mapą, na postawie której będziemy poruszać się w konkretnym kierunku.

Nową strategię miasta przygotowuje firma EU-Consult z Gdańska. Pierwsze konsultacje w tej sprawie odbyły się w maju. Swoje uwagi i propozycje zadań do strategii zgłaszały organizacje społeczne, lokalni przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe oraz radni miejscy.

W trakcie dwudniowego spotkania grupy robocze złożone z zaproszonych mieszkańców wskazywały mocne i słabe strony miasta. Za największy atut uznały przygraniczne położenie Zawidowa. Grupy mieszkańców doceniły także dostęp do znakomitej bazy edukacyjnej, sportowej i kulturalnej.

Solą w oku miasta jest za to, zdaniem grup roboczych, migracja młodych ludzi, zaniedbane obiekty poprzemysłowe o nieuregulowanym stanie prawnym, stan techniczny zawidowskiego rynku, brak fachowców i strefy aktywności dla mikroprzedsiębiorców.

Kolejne spotkania eksperci ds. planowania z Gdańska zorganizują w sierpniu. Tym razem na konsultacje zaproszeni zostaną mieszkańcy Zawidowa. – Każdy mieszkaniec będzie mógł zabrać głos w sprawie zadań do strategii miasta, opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Warto rozmawiać – przekonuje burmistrz.

Szczegóły na stronie zawidowskiego magistratu.

Uwaga!

Jeśli masz pomysł na inwestycję w Zawidowie, która koniecznie powinna znaleźć się w strategii miasta, zgłoś go już teraz! Wyślij maila na adres: [email protected].

UM Zawidów/ii

Reklama