Michał Lis wiceprezesem BKS i dyskusja o klubie

Michał Lis w nowym zarządzie BKS
fot. MZ Na walnym zebraniu udzielono staremu zarządowi absolutorium. W skład nowego zarządu weszli: Michał Lis, Mirosław Lik, Mieczysław Gałkiewicz oraz Dariusz Mielcarek.

Reklama

W piątek (3 lipca) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu BKS Bobrzanie. Dotychczasowy Prezes BKS Bobrzanie – Adam Fornal przedstawił sprawozdanie z działalności klubu. Zarząd klubu otrzymał absolutorium za miniony sezon. W skład nowego zarządu weszli: Mirosław Lik, Dariusz Mielcarek, Mieczysław Gałkiewicz (dotyczasowi działacze) oraz Michał Lis – przedsiębiorca, przyjaciel klubu, sponsor nowych strojów dla BKS, właściciel firmy Auto Fox – transport i spedycja.

Dotychczasowy prezes BKS Adam Fornal podziękował wszystkim za współpracę i wyraził nadzieję, że rozmowy, które zapoczątkował z władzami miasta odniosą pozytywny (dla klubu) skutek w przyszłości. W najbliższym czasie zarząd wybierze nowego prezesa, który będzie kierował klubem w nadchodzącym sezonie. W czasie piątkowego zebrania miało także odbyć się głosowanie nad powrotem do nazwy BKS Bolesławiec (zamiast obecnej BKS Bobrzanie Bolesławiec). Niestety, nie było wystarczającej frekwencji do głosowania nad tym punktem.

Walne zebranie BKS Bobrzanie - 2015Walne zebranie BKS Bobrzanie - 2015fot. MZ

Piątkowe zebranie zdominowały jednak nie tyle wybory nowych władz i głosowanie nad absolutorium, ile dyskusja o codziennym funkcjonowaniu klubu. Donat Nowak zwrócił uwagę na wysychającą murawę stadionu przy ul. Spółdzielczej. Zdaniem kibica – członka klubu BKS, jeśli nikt nie zadba chociażby o podlewanie płyty głównej w czasie upałów, to może to się skończyć koniecznością jej remontu, a co za tym idzie, wysokimi kosztami. Donat Nowak tłumaczył, że z boiska nie korzystają jedynie piłkarze BKS-u, ale też też odbywają się na nim różne zawody w których biorą udział dzieci z całego Bolesławca. Obecny na zebraniu dyrektor MOSiR – Zbigniew Kowalczyk przyznał, że to on odpowiada za stan murawy na stadionie i że płyta na pewno się „nie zmarnuje”.

Krzysztof Jakubczyc i Zbigniew KowalczykKrzysztof Jakubczyc i Zbigniew Kowalczykfot. MZ

W czasie dyskusji poruszono także m.in. problem kosztów jakie BKS ponosi m.in. za korzystanie z obiektów zarządzanych przez MOSiR. Kibice i członkowie BKS są zdania, że miasto powinno bardziej pomagać klubowi – a nie „przyznawać dotacje, a następnie je odbierać w postaci różnorakich opłat za korzystanie z obiektów miejskich”. Problemem, na jaki zwrócił uwagę kibic i sympatyk klubu, Piotr Bieńkowski, jest zły stan techniczny szatni i toalet na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej.

Na terenie OWS często odbywają się różne zawody sportowe i z tamtejszych obiektów korzystają nie tylko piłkarze. Oprócz Zbigniewa Kowalczyka dyskusji przysłuchiwał się także przedstawiciel urzędu miasta - Krzysztof Jakubczyc. Zapewnił on dyskutantów, że przedstawi poruszone problemy Prezydentowi Miasta Piotrowi Romanowi.

Aktualizacja 2015-07-04, 17:00

Z uwagi na trwający sezon urlopowy nowo wybrany Zarząd BKS Bobrzanie zaledwie dzień po walnym zebraniu wybrał nowego prezesa oraz przydzielił funkcje pozostałym członkom zarządu. Prezesem BKS Bobrzanie został wybrany Mirosław Lik. Funkcję wiceprezesa będzie pełnił Michał Lis. Sekretarzem został Dariusz Mielcarek, natomiast skarbnikiem będzie Mieczysław Gałkiewicz.

Reklama