Wystawa Pracowni Ceramicznej Joanny Mysłek-Michnowskiej

Wystawa Pracowni Ceramicznej Joanny Mysłek-Michnowskiej
fot. Muzeum Ceramiki Zapraszamy do zwiedzania wystawy przygotowanej z okazji 20-lecia Pracowni Ceramicznej Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu prowadzonej przez Joannę Mysłek-Michnowską.
istotne.pl muzeum ceramiki, mdk bolesławiec

Na ekspozycji można zobaczyć zarówno prace wykonane z gliny, szkice ołówkiem i kredką, pastele, akwarele, prace olejne jak też fotografie dokumentujące działalność pracowni. Początki Pracowni Ceramicznej MDK w Bolesławcu sięgają 1995 r. kiedy z inicjatywy i pod kierunkiem Joanny Mysłek-Michnowskiej zaczęły się pierwsze zajęcia. Nawiązano współpracę z Zakładami Ceramicznymi „Bolesławiec”, dzięki której prace uczestników mogły być wypalane w piecach tej firmy. Wsparcie Zakładów przejawiało się także pod postacią przekazywanych nieodpłatnie materiałów oraz pomocy w organizacji zajęć wakacyjnych. Współpraca ta, choć minęło już 20 lat, ciągle układa się bardzo dobrze.

Tradycją stały się letnie i zimowe plenery ceramiczne, kiedy okazało się, że dla uczestników zajęć jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu. Ważne wydarzenie przyniósł rok 2005, gdy uczestnicy Pracowni, dzięki swojej pracy, pozyskali środki na zakup pieca do wypału. Na zajęciach z Joanną Mysłek-Michnowską, dzieci jak i dorośli mają okazję poznać zasady i tajniki pracy w glinie. Zajęcia dają też szansę uczestniczenia w całym procesie tworzenia naczyń i rzeźb z masy kamionkowej oraz z szamotu. Liczne nagrody i wyróżnienia na poziomie lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym podkreślają wysoką jakość i formę prowadzonych zajęć.

Na wystawie zaprezentowali następujący autorzy: Joanna Mysłek-Michnowska, Diana Łukasik, Olga Kanikowska, Henryk Lemka, Marta Bobrowska, Agnieszka Kolińska, Teresa Jaśkowska, Iga Rościszewska, Maja Wojtowicz, Ala Jakubiszyn, Maja Linke, Małgosia Borowska, Hania Stonik, Ida Śmiałkowska, Piotr Pokładek, Milena Sobczak, Małgosia Kulig, Dawid Chyjek, Julia Lewandowska, Ania Narecka, Natasza Sobczak, Maja Małkowska, Maja Szocińska, Milena Kretkowska, Marta Sarkowicz, Karolina Domańska, Agnieszka Krawczyk, Justyna Włodarska, Dominika Ilczyna, Natalka Puk, Zbyszek Gaweł, Danuta Popielińska, Kinga Mikoś, Emilka Piotrowska, Joanna Luburadzka, Dorota Bernat, Ela Narecka, Ewa Wojciechowska, Łukasz Chmielewski, Martyna Krawczyk, Nikola Drozdek, Jarek Sawicki, Magda Przebięda, Martyna Kus, Hubert Winiarski, Martyna Kretkowska, Iwona Kretkowska, Justyna Plińska, Łukasz Woleński, Stefania Przystupa, Kamil Nizioł, Izabela Graczyk, Katarzyna Kłopotek, Justyna Turek, Anna Pawlus.

Wystawę prac można oglądać do 15 sierpnia 2015 r. w Muzeum Ceramiki w Dziale Historii Miasta przy ul. M. Kutuzowa 14, od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00 a w niedzielę od 11.00 do 16.00. W okresie wakacyjnym wstęp dla dzieci i młodzieży uczącej się jest bezpłatny. Bilety są dostępne w cenach: 4 złote – bilet normalny, 2 zł – bilet ulgowy. Serdecznie zapraszamy.

Informacja Muzeum Ceramiki