Policja: 96 osób bez zapiętych pasów i 3 pijanych kierowców

Policja: 96 osób bez zapiętych pasów i 3 pijanych kierowców
fot. KPP Bolesławiec Działania bolesławieckich policjantów to efekt ogólnopolskiej akcji "Pasy". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
istotne.pl policja, akcja, pasy

Akcję przeprowadzono w czwartek 12 marca. W wyniku licznych kontroli bolesławieccy policjanci ujawnili 96 przypadków jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kontrolowano zarówno kierowców jak i pasażerów. Wobec niezdyscyplinowanych użytkowników pojazdów policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

Policyjna akcja Policyjna akcja "Pasy"fot. KPP Bolesławiec

Ponadto policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujący i ujawnili 2 przypadki z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z nietrzeźwych kierujących, to 53-letni mężczyzna, który mając prawie 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i od 5 tygodni aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, został zatrzymany w centrum Bolesławca. Dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bolesławieckiej komendy zatrzymali na terenie gminy Nowogrodziec i gminy Bolesławiec, 32-latek miał 0,7 promila a 41-latek ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

KPP Bolesławiec/ii