Uroczystości majowe w Bolesławcu

Uroczystości majowe w Bolesławcu
fot. freeimages.com (hux) W długi majowy weekend zapraszamy na uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja.
istotne.pl bolesławiec, 3 maja, ul. 1 maja, bok - mcc

W sobotę, 2 maja, szósty rok z rzędu, punktualnie w samo południe w Rynku Bolesławca odbędą się Obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach obchodów nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, wydarzenie uświetni 23. Śląski Pułk Artylerii.

W niedzielę, 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W ramach obchodów o godz. 13.00 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Placu Zamkowym, odbędzie się Uroczysta Msza Święta w Intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii oraz Miejskiej Orkiestry Dętej „Bolesławiec”.

Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy do sali Forum na koncert „Z pieśnią przez dzieje Polski”. W programie zaprezentują się pracownie amatorskiego ruchu artystycznego BOK-MCC: dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec” prowadzonego przez Agnieszkę Podłaszczyk, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, której kapelmistrzem jest Michał Braszko, pracownia wokalna prowadzona przez Barbarę Lendzian oraz grupa teatralna, której instruktorem jest Urszula Frąszczak-Matyjewicz. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Na uroczystości majowe zapraszają organizatorzy: Gmina Miejska Bolesławiec, 23. Śląski Pułk Artylerii, Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Młodzieżowa Rada Miasta.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC