Zmierz się z trasą Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim 2015

Wyścig
fot. Grzegorz Miedziński Mamy dobrą wiadomość dla fanów cross-country. W ramach tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na trasie w jeleniogórskim parku Paulinum.
istotne.pl 0 zawody, kolarstwo, miasto jelenia góra

Reklama

Wzorem lat poprzednich organizatorzy mistrzostw – potocznie zwanych AMPami – dadzą również możliwość rywalizacji kolarzom, którzy nie mogą startować w mistrzostwach. Wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race” przewidziany jest dla zawodników z kategorii junior, U-23, elita i masters. Zawody przewidziane są na niedzielę 31 maja – w przerwie pomiędzy wyścigiem głównym kobiet i mężczyzn (start ok. godz. 11:00).

Z uwagi na wpisanie imprezy do kalendarza regionalnego DZKol spodziewać się można w Jeleniej Górze nie tylko mocnej obsady, ale również dobrej frekwencji. Trasa należy do jednych z najtrudniejszych w Polsce i mimo że organizatorzy planują ją nieco ułatwić w porównaniu z minionym rokiem, to i tak przysporzy ona wielu trudności uczestnikom. Zapisów na wyścig można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie www.amp-mtb.pl (link również poniżej). Tam też znajduje się regulamin wyścigu „Jelenia Góra MTB Race”.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody ufundowane przez sponsorów. Będą to m.in. okulary Uvex, osprzęt Shimano, odzież Brubeck, impregnaty Nikwax, vouchery do Term Cieplice czy też smary Brunox.

Już teraz zachęcamy do udziału w tej imprezie – rejestracji można dokonać na stronie online.datasport.pl.

Więcej informacji na Facebooku.

Grzegorz Miedziński/ii

Reklama