Pancerniak mistrzem Polski w Biegu na Orientację

Pancerniak mistrzem Polski w Biegu na Orientację
fot. archiwum 10BKPanc Starszy chorąży Mariusz Plesiński, żołnierz z 2 batalionu czołgów (2bcz) 10 Brygady Kawalerii Pancernej, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Weteranów w Długodystansowym Biegu na Orientację.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, świętoszów, uks tukan, bieg na orientację, dariusz pachnik

W zorganizowanych 12 kwietnia zawodach Mariusz Plesiński, żołnierz i reprezentant UKS „Tukan” Iwiny (o tym klubie na naszych łamach piszemy bardzo często), pokonał trasę 16,8 kilometra (z 29 punktami kontrolnymi) w 97 minut, wyprzedzając kolejnego zawodnika aż o 2 minuty.

– Muszę przyznać, że rywale postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Walka trwała do ostatnich metrów. Organizator przygotował trasę bardzo wymagającą fizycznie i należało zwrócić uwagę na równomierne rozłożenie sił na cały dystans. Na ostatnim odcinku trasy znajdowało się dużo przebiegów drogami, które dawały mi przewagę nad rywalami. Wiedząc o tym, że mam przewagę szybkości, zaatakowałem na długim, półtorakilometrowym odcinku, ponad trzy kilometry przed metą. I udało się – powiedział chorąży Plesiński.

Był to pierwszy start chorążego Plesińskiego w tej dyscyplinie biegowej. Warto dodać, że inny przedstawiciel Tukana Dariusz Pachnik dwukrotnie stawał na starcie w tej kategorii i na tym dystansie i dwukrotnie sięgnął po złoto.

10BKPanc/OrientPark.pl/ii