Dotknęli zawodu. Uczniowie GS nr 4 w zakładach Lovink Polska i Weber Hydraulika

Dotknęli zawodu. Uczniowie GS nr 4 w zakładach Lovink Polska i Weber Hydraulika
fot. ZSM Bolesławiec W piątek 10 kwietnia czterdzieścioro uczniów klas trzecich Gimnazjum Samorządowego nr 4 w Bolesławcu pod opieką nauczyciela Adama Pieczary miało okazję zobaczyć, na czym polega praca w zakładzie przemysłowym.

Uczniowie zapoznali się z profilem produkcji znajdującego się na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Wykrotach zakładu Lovink Polska, producenta emaliowanych elementów do sprzętu agd. Uczniowie zwiedzili siedzibę firmy, obserwowali poszczególne etapy produkcji, a podczas spotkania z dyrektorem zakładu Marcinem Pilitowskim dowiedzieli się, jak wyglądają zasady zatrudnienia i jakie wymagania muszą spełniać potencjalni pracownicy.

Gimnazjaliści zwiedzali również zakład firmy Weber Hydraulika, producenta podnośników i siłowników do maszyn rolniczych i przemysłowych. W czasie spotkania z Danutą Wawrzkiewicz dowiedzieli się, czego warto się uczyć, aby w przyszłości znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Zaś Artur Czukiewski i Dariusz Szymański zapoznali uczniów z procesem produkcji.

W dziale obróbki mechanicznej uczniowie obserwowali pracę obrabiarek CNC, a w dziale montażu mieli możliwość samodzielnego sprawdzenia, jak to jest zrobić siłownik.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali również drobne upominki ufundowane przez oba zakłady.

Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom gimnazjów działania zakładów przemysłowych i zapoznanie ich z możliwościami znalezienia ciekawej pracy po ukończeniu szkoły średniej. Miało ono również pomóc w dokonaniu wyboru zawodu, w jakim w przyszłości chcieliby pracować.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu, zakładów Lovink Polska, Weber Hydraulika i Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze, która jest organizatorem Uniwersytetu Zawodowego dla Gimnazjalistów.

ZSM Bolesławiec/ii